کد خبر: 3310697
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۹
با حضور اعضا؛

ستاد استانی مرتلین رمضان در سپاه امام صادق(ع) بوشهر تشکیل جلسه داد

گروه فعالیت‌های قرآنی: ستاد استانی مرتلین قرآن کریم ویژه ماه مبارک رمضان به منظور هماهنگی و برنامه‌ریزی جهت اجرای چهارمین دوره طرح ترتیل‌خوانی «نوای ملکوت» در سپاه امام صادق(ع) بوشهر تشکیل جلسه داد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از بوشهر، نصرالله غزنوی، دبیر اجرایی چهارمین دوره طرح ترتیل‌خوانی «نوای ملکوت» بوشهر امروز دوازدهم خردادماه، در نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی قرآنی به مناسبت ماه مبارک رمضان که در سالن کنفرانس سپاه امام صادق(ع) استان برگزار شد، اظهار کرد: طرح ترتیل‌خوانی «نوای ملکوت» در حسینیه عاشقان ثارالله شهر بوشهر به مدت سه سال پیاپی با حضور قاریان ممتاز استانی و مردم قرآن دوست برگزار گردیده است و نیازمند است در بخش مستندسازی آثار اجرایی مراسمات هزینه های اختصاص یابد و متاسفانه مستندسازی مجلس ترتیل خوانی نوای ملکوت بوشهر مربوط به سال گذشته به دلیل عدم وجود منابع مالی انجام نشده است.

دبیر اجرایی چهارمین دوره طرح ترتیل‌خوانی «نوای ملکوت» بوشهر برگزاری کرسی تفسیر یک سوره قرآنی، نمایشگاه آثار قرآنی بومی، مهد قرآنی، مسابقات کتبی نوای ملکوت و... را از دیگر برنامه های عنوان کرد که در حاشیه طرح ترتیل‌خوانی در شهر بوشهر برگزار می شود.

وی تصریح کرد: ما در اجرای مراسم افتتاحیه و اختتامیه طرح قرآنی «نوای ملکوت» در بوشهر ناتوان هستیم و یکی از دلایل عدم توانایی مالی و دیگری عدم همکاری و تعامل دستگاه های قرآنی با این طرح عظیم است.

هزینه برای قرآن کریم یک سرمایه است
عبدالرضا عبدالله زاده، مسئول مجمع حافظان و قاریان و پژوهشگران قرآنی استان بوشهر و مشاور امور قرآنی استاندار بوشهر نیز در آئین چهارمین دوره طرح ترتیل‌خوانی «نوای ملکوت» از خادمان و متولیان این عرصه قدردانی نمود و بیان کرد: هزینه برای قرآن کریم یک سرمایه است و ما باید در حاشیه این طرح ترتیل خوانی، از حفاظ نونهال و نوجوان قرآنی جهت ترویج، تجلیل به عمل آید و رسانه ملی و خبرگزاری بین المللی قرآن و دیگر پایگاه های خبری نیز باید با این مراسمات تعامل خوبی برقرار کنند.

سید محمد جعفری، داور قرائت و اذان چهارمین دوره طرح ترتیل‌خوانی «نوای ملکوت» در این جلسه اظهار کرد: استان بوشهر در سال گذشته با کسب امتیاز 83 در بخش ترتیل خوانی، توانست مقام برتر کشوری را در این مدت سه سال پیاپی کسب کند و این مهم با تلاش و همدلی قاریان ممتاز استان بوشهر صورت گرفت.

مرتلین قرآنی؛ پرچمدار استان بوشهر در کسب امتیازات برتر کشوری هستند
داور قرائت و اذان چهارمین دوره طرح ترتیل‌خوانی «نوای ملکوت» در ادامه با بیان اینکه ارائه آمار و افتخارات قرآنی جزء وظایف ما نیست، تصریح کرد: در سال های گذشته مرتلین قرآنی مجلس نوای ملکوت با تلاش و همت جهادی، قرائت های بسیار عالی در این محفل قرآنی ماه مبارک رمضان انجام دادند که امروز شاهد تجلی و افتخار و پرچم داری استان بوشهر در امور قرآنی است و شورای عالی قرآنی نیز به عنوان بالاترین مرجع، تایید کننده کسب امتیازات برتر کشوری توسط مرتلین این استان می باشد.

لزوم تجلیل از ارزش‌های معنوی و قرآنی در بوشهر
وی با بیان اینکه ارزش‌های معنوی و قرآنی به بهترین شکل تجلیل شوند، اضافه کرد: قاریان ممتاز و حافظان به‌عنوان ارزش های معنوی و قرآنی که حائز مقامات برتر در مسابقات ملی و بین المللی می‌شوند، باید به بهترین شکل توسط متولیان و به‌خصوص صدا و سیمای مرکز بوشهر مورد تجلیل قرار بگیرند و متاسفانه تا کنون شاهد اتفاق این رویداد در استان بوشهر نبوده ایم.

ارتباط قرآنی صدا و سیمای بوشهر معطوف به ماه رمضان نشود
جعفری افزود: چرا صدا و سیمای استان بوشهر فقط ارتباط قرآنی و خبری خود را معطوف به ماه مبارک رمضان می کند؟ و در دیگر ایام و طول سال خبری از حضور فعالان و برگزیدگان قرآنی و یا پخش قرائت ها و اذان ها بومی در این رسانه ملی نمی باشد و این در صورتی است که در روزهای قبل شاهد درخشش استان بوشهر در مسابقات سراسری قرآن نیروهای مسلح بودیم که سه مقام برتر کشوری در رشته قرائت تحقیق توسط محمد جماله، سیداحسان ابطحی و سیدوحید حسینی کسب شده است.

داور قرائت و اذان چهارمین دوره طرح ترتیل‌خوانی «نوای ملکوت» خاطرنشان کرد: سال گذشته در مجلس ترتیل خوانی نوای ملکوت مقرر گردید که تصاویر مرتلین برتر استان در حسینیه عاشقان ثارالله شهر بوشهر نصب گردد، که متاسفانه این امر تا کنون صورت نگرفته است و امیدواریم امسال این کار انجام شود. و حتی باید با شورای عالی قرآن هماهنگی صورت گیرد تا قرائت های نیروهای قرآنی در طول سال از طریق صدا و سیمای مرکز بوشهر پخش زنده شود.

دستگاه های فرهنگی باید برنامه های قرآنی را مورد رصد قرار دهند
قدرت الله رحیمی، مدیرعامل موسسه فرهنگی – تفریحی شهرداری بوشهر نیز در این آئین هم اندیشی با تاکید بر اینکه دستگاه های فرهنگی باید برنامه های قرآنی را مورد رصد قرار دهند، گفت: در شهر بوشهر نزدیک به 100 پورتابل و 60 بیلبرد نصب شده است و از طرف دیگر مراکز فرهنگی و قرآنی و هیئات مذهبی و ادارات به این موسسه جهت تبلیغات در سیمای شهری در مناسبت های ملی و مذهبی که مراجعه می کنند، موجب قفل شدن این موسسه در عرصه تبلیغاتی شده است.

امام خمینی (ره) موجب پاک شدن غبار مهجوریت قرآن در جهان اسلام شدند

سردار فتح الله جمیری، فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در آئین هماهنگی و برنامه ریزی جهت اجرای چهارمین دوره طرح ترتیل‌خوانی «نوای ملکوت» ضمن تبریک میلاد حضرت بقیت الله (عج) و سالروز ارتحال امام خمینی (ره) را نیز تسلیت گفت و اظهار کرد: امام خمینی (ره) موجب پاک شدن غبار مهجوریت قرآن در ایران و جهان اسلام شدند.

خادم قرآن بودن برای ما یک افتخار است
فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با اشاره به اینکه بعضی از دستگاه های متولی امور قرآنی و همکار در بحث کمک رسانی با یک سری محدویت هایی دارند، افزود: خادم قرآن بودن برای ما یک افتخار است و امیدوارم که با بهرگیری و عمل به کتاب الله در دنیا و آخرت به سعادت و رستگاری برسیم.

وی در ادامه از کلیه عوامل و دست اندرکاران این طرح عظیم قرآنی تشکر و قدردانی نمود و گفت: صدا و سیما می بایست جهت پوشش کامل مراسم چهارمین دوره طرح ترتیل‌خوانی «نوای ملکوت» نسبت به سال گذشته بهتر عمل کند و از خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) شعبه استان بوشهر و قرارگاه مجازی بوشهر بابت تعامل بسیار خوب قدردانی می کنم.

خدمت به قرآن کریم یک توفیق الهی است
فتح الله جمیری با بیان اینکه مسیر خدمت به قرآن کریم یک توفیق الهی است، خاطرنشان کرد: اثرات این مجالس ترتیل خوانی قرآن بسیار موثر است و مردم جامعه می توانند از قرائت های بسیار عالی استفاده کنند و در این مدت سه سال با اخلاص و همدلی توانستیم که در سطح کشور خوش بدرخشیم و نسبت به دیگر استانها که پانزده سال است که مجالس جمعی ترتیل خوانی را شروع کرده اند، بسیار جلوتر هستیم.

وی در پایان عنوان کرد: در بخش تبلیغات در سیمای شهری باید هم افزایی صورت بگیرد و باید حداقل برنامه های فرهنگی و قرآنی را با مشارکت و مساعدت متولیان ودیگر دستگاه ها پوشش بدهیم.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
فائزه فرامرزی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳۹۵/۰۶/۳۱ - ۱۰:۱۲
0
0
با سلام و عرض ادب و قدا قوت حضور دست اندرکاران این سایت و این محفل قرآنی. اگر لطف کنید قرائت های تصویری از ۳ نفر قاریان ممتاز که اشاره شد در سایت قرار بدید ممنون میشم. با تشکر
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha