کد خبر: 3313936
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۳
عبدالله‌زاده:

تقوامداری ملاک برتری انسان‌ها در جوامع اسلامی است

گروه فعالیت‌های قرآنی: رئیس مجمع قاریان، حافظان و پژوهشگران بوشهر با اشاره به اینکه عمل به آیات کتاب الله در سبک زندگی اسلامی مسلمانان جهان جهت رشد و تربیت سازنده مهم است، تأکید کرد: تقوامداری ملاک برتری انسان‌ها در جوامع اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از بوشهر، در آستانه فرا رسیدن ماه میهمانی خدا، نشست تخصصی کارشناسان قرآنی و مرتلین ماه مبارک رمضان، شب گذشته، 23 خرداد با حضور عبدالرضا عبدالله‌زاده، مشاور امور قرآنی استاندار و نماینده شورای عالی قرآنی در استان بوشهر در سالن کنفرانس اداره کل تبلیغات اسلامی مرکز استان با تلاوت سیدوحید حسینی آغاز شد.

نماینده شورای عالی قرآنی در استان بوشهر در ابتدای این نشست تخصصی اظهار کرد: این نشست به منظور برگزاری چهارمین دوره طرح ترتیل‌‌خوانی «نوای ملکوت» ویژه ماه مبارک رمضان در حسینیه عاشقان ثارالله شهر بوشهر است که سال گذشته با همت و تلاش شما قاریان ممتاز قرآنی، مورد توجه صاحب قرآن قرار گرفتیم.

گروه ترتیل‌خوانی بوشهر جزو بهترین گروه‌های مرتلین کشور است
وی با اشاره به اینکه جلسه ترتیل‌خوانی بوشهر با کسب بالاترین امتیاز از شورای عالی قرآنی در کشور خوش درخشید، افزود: در دیداری که با حشمتی، رئیس شورای عالی قرآنی کشور در تهران داشتیم، وی بوشهر را جزو بهترین گروه‌های مرتلین قرآنی کشور است و به دلیل ارتقایی که گروه قاریان ترتیل خوانی مجلس نوای ملکوت بوشهر داشته است این شورا توقع بسیار زیادی از این گروه دارد.

عبدالرضا عبدالله‌زاده در این نشست تخصصی با قاریان مرتل قرآنی بر وقت شناسی، رعایت قواعد در قرائت و... تأکید کرد و گفت: از زحمات سیدمحمد جعفری، عبدالله محبوبی و عبدالرسول سرخوش کارشناسان قرآنی به منظور ارتباطات و هماهنگی در برنامه‌های ترتیل‌خوانی و سایر جلسات تشکر و قدردانی می‌نمایم و با توجه به تاکیداتی که آیت‌الله صفایی‌بوشهری در بحث مجالس قرآنی به اعضا ستاد داشتند، همه ما باید تلاش کنیم که امسال نیز بهترین قرائت‌ها را اجرا کنیم.

گسترش مجالس قرآن و عترت از بزرگترین دستاوردهای کشور است
مشاور امور قرآنی استاندار بوشهر با بیان اینکه مهم برای ما این است که بر تکلیفمان عمل بکنیم، عنوان کرد: برپایی و گسترش مجالس قرآنی و عترتی از بزرگترین دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران است و ما با ترویج فرهنگ قرآنی و اهل بیتی می‌خواهیم اسلام را حفظ کنیم و خداوند قادر و تعالی از ما بیشتر از آنچه قدرت داریم نمی‌خواهد.

متولیان، مطالبات تخصصی قرآنی رهبر انقلاب را اجرا کنند
رئیس مجمع قاریان، حافظان و پژوهشگران استان بوشهر با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) فرمودند، قرآن کتاب انسان ساز مکتب اسلام و باب معرفت الله است، تصریح کرد: عمل به آیات کتاب الله در سبک زندگی اسلامی مسلمانان جهان جهت رشد و تربیت سازنده مهم است و همچنین تقوامداری ملاک برتری انسان‌ها در جوامع اسلامی است و جامعه قرآنی و متولیان باید در این عصر بیداری اسلامی به مطالبات تخصصی قرآنی مدنظر آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی جامه عمل بپوشانند و در سطح جامعه اجرا کنند و ترویج دهند.

یادآوری می‌شود که در پایان این نشست آقایان سیدنورالدین ابطحی، عبدالرسول سرخوش، رضا نجفی، سیدغلامحسین ابطحی، سیدمحمد جعفری کارشناسان قرآنی و سیداسدالله حسینی، رضا دیانت، عباس هاشمی، عبدالله محبوبی، محمد جماله، سیدحبیب‌الله حسینی، محمدمهدی انگالیان، سیدوحید حسینی، رضا قائدی، سید احسان ابطحی، سجاد واعظی، حمیدرضا فرحناکی و حجت‌الاسلام سیدمحسن بحرانی از قاریان ممتاز ترتیل خوان حضور داشتند، ثبت مجمع قاریان و حافظان و پژوهشگران، طراحی جایگاه ویژه داوران جلسه مرتلین نجوای ملکوت، پخش اذان و قرائت افتخار آفرینان قرآنی بوشهر در شبکه سیمای استانی، برگزاری بیشتر محافل قرآنی و مسابقات قرآنی ویژه خانواده‌ها و... را خواستار شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha