کد خبر: 3928924
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: دستورالعمل ستاد کرونای استان در ماه محرم، معیار برگزاری مراسم و عزاداری‌های دهه آخر صفر است.

به گزارش ایکنا از بوشهر، به نقل از روابط‌ عمومی ستاد اربعین استان، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی، رئیس کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان، عصر دوشنبه، 21 مهرماه در نشست ستاد مقابله با بیماری کرونا بوشهر گفت: دستورالعمل ستاد کرونا استان در ماه محرم، معیار برگزاری مراسم و عزاداری‌های دهه آخر صفر است.

وی با تأکید بر رعایت مصوبات ۱۷ گانه ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر در برگزاری برنامه‌های دهه آخر صفر اظهار کرد: توزیع اقلام بهداشتی از جمله ماسک میان هیئت‌های مذهبی از سوی شورای هیئت‌های مذهبی استان دنبال شود.

رئیس کمیته فرهنگی ستاد اربعین بوشهر تصریح کرد: رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌ها نسبت به رصد مداوم مراسم و برنامه‌ها برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام کنند.

حجت‌الاسلام سروستانی همچنین تعامل مناسب با دستگاه‌های انتظامی و امنیتی برای رصد برنامه‌ها در سطح استان را از محورهای برنامه‌های اجرایی دهه آخر صفر در سطح استان برشمرد.

وی با ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در اربعین حسینی، به تشریح فعالیت در فضای مجازی با انتشار عکس نوشته‌ها، پوستر و کلیپ جهت ترویج زیارت اربعین پرداخت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر خواستار برگزاری مراسم زیارت اربعین امام حسین(ع) از سوی هیئت‌های مذهبی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شد.

حجت‌الاسلام سروستانی مشارکت فعالانه هیئت‌های مذهبی و مساجد و حسینیه‌ها در تهیه بسته‌های معیشتی و کمک‌های مؤمنانه به نیازمندان و همچنین کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت در ایام اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر را از اقدامات انجام گرفته در این ایام عنوان کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: