کد خبر: 4078355
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱

نگاهی به فعالیت‌های قرآنی کانون‌ پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوشهر

مدیرکل کانون‌ پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در جمع خبرنگاران به جزئیات برنامه‌های فرهنگی و قرآنی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوشهر پرداخت.

سمیه رسولی، مدیرکل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر

به گزارش ایکنا از بوشهر، سمیه رسولی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، روز گذشته، 24مردادماه در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌های این کانون طی سال‌های گذشته از آغاز بیست و چهارمین جشنواره قصه‌گویی خبر داد و گفت: این جشنواره در سه رده سنی ۱۲ تا۱۸ سال، ۱۸سال به بالا و بخش پدربزرگ و مادربزرگ‌ها انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره دارای سه بخش اصلی  است، بیان کرد: این جشنواره در بخش ملی، بین‌المللی و بخش سنتی آیینی طراحی شده است. تولید پادکست و دریافت مقالات علمی، رساله‌های مرتبط کارشناسی ارشد و دکتری نیز از دیگر موضوعات این جشنواره است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر با تأکید بر اهمیت بخش زبان در این جشنواره افزود: این بخش ویژه کودکان استثنایی است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر اعضای توانمندی را در این زمینه در اختیار دارد.

رسولی ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند تا تاریخ 31 مردادماه به نشانی اینترنتی kanoonfest.ir مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام خود در جشنواره قصه‌گویی اقدام کنند، زمان برپایی جشنواره در شهریور ماه است.

وی افزود: در دو سال گذشته با توجه به شرایط کرونایی در کشور و غیرحضوری بودن فعالیت‌های آموزشی،  موفق به عضوگیری بیش از سه هزار نفر به صورت مجازی شده‌ایم و همچنین بیش از 10هزار کتاب در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

برنامه‌های قرآنی بخش مهمی از فعالیت‌های فرهنگی مرکز است

رسولی در پاسخ به خبرنگار ایکنا در خصوص فعالیت‌های قرآنی این مرکز گفت: فعالیت‌های مذهبی و قرآنی زیر مجموعه فعالیت فرهنگی و یکی از بخش‌های مهم این مرکز است و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر نیز توجه ویژه‌ای به آن دارد. 

وی ادامه داد: در سالی که گذشت با توجه به عنوان قرآنی استان بوشهر منتصب به پایتخت قرآنی، جشنواره قرآنی «سخن دوست» در کانون‌ پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوشهر برگزار شد. 

مدیرکل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر اظهار کرد: برنامه‌هایی نظیر جشنواره «نقاشی‌های قرآنی» برگرفته از داستان‌های قرآنی، قصه‌گویی قرآنی، مسابقات حفظ آیات و روایات و خطاطی کلام وحی نیز برگزار شد‌. 

رسولی تصریح کرد: در ایام کنونی ماه‌های محرم و صفر یا در مناسبات دینی مختلف مانند ایام فاطمیه برنامه روایت‌ها و نقالی‌ها برگزار می‌شوند. 

وی در پایان از اجتماع بزرگ کودکان عاشورایی خبر داد و گفت: این برنامه همراه با مداحی، سینه زنی، نقاشی‌های عاشورایی و مسابقه حجم‌های کاغذی با موضوع عاشورا توسط کودکان برگزار می‌شود.

خبرنگار: آتنا جعفری 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha