همایش «دختران حاج قاسم» در بوشهر برگزار می‌شود
کد خبر: 4215139
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۸
به‌مناسبت دهه کرامت؛

همایش «دختران حاج قاسم» در بوشهر برگزار می‌شود

دبیر هفدهمین جشن‌های مردمی «زیر سایه خورشید» استان بوشهر گفت: همایش‌های «دختران حاج قاسم» با حضور خدام آستان قدس رضوی ویژه دهه کرامت در بیمارستان‌ها، زندان‌ها، پادگان‌های نظامی و انتظامی، کارگاه‌های صنعتی و خانگی تولیدی برگزار می‌شود.

همایش «دختران حاج قاسم» در جشن زیر سایه خورشید بوشهر

اکبر قائدی، دبیر هفدهمین جشن‌های مردمی «زیر سایه خورشید» استان بوشهر، در گفت‌و‌گو با ایکنا از بوشهر، اظهار کرد: ۲۵۲ برنامه ویژه دهه کرامت در قالب جشن‌های ملی مردمی «زیر سایه خورشید» با حضور خدام بارگاه منور حضرت علی‌ابن موسی الرضا(ع) در مناطق مختلف شهری و روستایی استان بوشهر برگزار می‌شود.

دبیر هفدهمین جشن‌های مردمی «زیر سایه خورشید» استان بوشهر در خصوص چگونگی اجرای برنامه‌ها گفت: خادمان حرم رضوی همراه با پرچم متبرک حرم مطهر روز یک‌شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه، ساعت ۸ صبح از فرودگاه بین‌المللی شهدای شهر بوشهر وارد استان خواهند شد و تا یکم خردادماه، سال‌ جاری میهمان مردم استان بوشهر خواهند بود که مراسم استقبال از این خدام با حضور مسئولان استانی و مردم شهید پرور در محل فرودگاه برگزار خواهد شد.

وی با بیان این‌که استان بوشهر امسال میزبان ۹ نفر از سفیران آستان قدس رضوی است، افزود: این خدام در قالب دو کاروان در شهرستان‌های شمال و جنوب استان در بیش از ۶۵ شهر و روستا حضور پیدا خواهند کرد.

دبیر هفدهمین جشن‌های مردمی «زیر سایه خورشید» استان بوشهر اضافه کرد: همچنین تعداد ۱۶۵ نفر از هم‌استانی‌ها نیز به عنوان میزبانان و اعضای برگزارکننده جشن‌های «زیر سایه خورشید» فعالیت خواهند داشت.

وی شعار هفدمین سال جشن‌های «زیر سایه خورشید» را «با شما سربلندیم» عنوان کرد و افزود: مهم‌ترین برنامه‌های امسال جشن‌های «زیر سایه خورشید» دیدار با خانواده‌های معزز شهدا و جانبازان، حضور در مراکز نگهداری بهزیستی، برگزاری همایش‌های دختران حاج قاسم، حضور در بیمارستان‌ها، زندان‌ها و پادگان‌های نظامی و انتظامی و کارگاه‌های صنعتی و خانگی تولیدی است.

قائدی ادامه داد: همچنین برگزاری جشن‌های «زیر سایه خورشید» در دانشگاه‌های مختلف استان، برگزاری همایش‌های دختران فاطمی، حضور در بین کارکنان تأسیسات نفتی استان و تجلیل از نیرو‌های فراجا به‌منظور اجرای طرح نور، تقدیر از خانواده‌های گذشت از قصاص در استان و حضور در یادمان‌های شهدای گمنام تدفین شده در سال ۱۴۰۲ از دیگر برنامه‌های دهه کرامت است.

دبیر ستاد جشن‌های مردمی «زیر سایه خورشید» استان بوشهر، تجلیل از کارگران کار‌های شبانه همچون کارگران شهرداری‌ها، تقدیر از موکب‌داران دهه آخر صفر هر سال، تجلیل از نخبگان و خانواده‌های چهار فرزندی که پدر یا مادر متولد دهه هفتاد باشند، حضور در بقاع متبرکه، در منازل بیماران صعب العلاج، در اجتماع کاروان‌های شیعه و اهل تسنن اعزامی به حج در استان بوشهر و شرکت در جشن‌های شادیانه «دختی‌ژن» (دختر پرانرژی) را از مهم‌ترین عناوین برنامه‌های مشخص شده برای امسال عنوان کرد که در نقاط مختلف استان برگزار خواهد شد.

قائدی اظهار امیدواری کرد با عنایت امام رضا(ع) بتوانیم با برگزاری برنامه‌های «زیر سایه خورشید» نشاط، معنویت و شادی را به آحاد و اقشار مختلف مردم استان ارزانی بداریم.

فاطمه شیخیانی 

انتهای پیام
مطالب مرتبط
captcha