ترویج سیره معصومین(ع) موجب رشد فرهنگی انسان‌ها می‌شود
کد خبر: 4215304
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۷
مشاور استاندار بوشهر در امور روحانیت:

ترویج سیره معصومین(ع) موجب رشد فرهنگی انسان‌ها می‌شود

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا عاشوری گفت: نشان رئوف و رحیم در تمامی ابعاد سیره و سلوک اخلاقی و رفتاری پیامبران و اهل‌بیت(ع) موجود است که با اقامه این نشان‌ها در کار و زندگی می‌توانیم بهترین رتبه‌های بندگی را کسب کنیم و خودمان را در این طریق رشد بدهیم.

حجت‌الاسلام محمدرضا عاشوری

به گزارش ایکنا از بوشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا عاشوری، مشاور استاندار بوشهر در امور روحانیت، در جلسه هم‌اندیشی اجتماعی با موضوع «سلوک اخلاقی از منظر قرآن و عترت» که به‌مناسبت دهه کرامت از سوی بنیاد بین‌المللی غدیر استان در نمازخانه اداره‌کل بنادر و دریانوردی بوشهر با تلاوت محسن ساعدی برگزار شد، اظهار کرد: حضرت امام هادی(ع) در خصوص شایستگی رفتار و گفتاری انسان‌ها در جامعه این‌گونه بیان می‌فرماید که شکرگزاری از نعمت، از خود نعمت بهتر است چون نعمت متای دنیای فانی است و ولکن شکر نعمت جاودانه آخرت است.

وی در ادامه افزود: در واقع امام هادی(ع) این پیام را به جامعه ایمانی و انسانی دارد که شکرگزاری نعمت یک حرکت عقلانی برای تقویت فضای معنویت روح و جسم است و همچنین همگان باید تلاش کنیم که این منابع خدادادی را به خوبی مدیریت اقتصادی و دانشی کنیم تا اسرافی صورت نپذیرد. در آیه ۱۵۷ سوره مبارکه اعراف نیز مؤمنین متقی و توحیدیان را به پیروی از اخلاق و سلوک و سیره پیامبران و اولیای در خصوص حرام و حلال دنیوی اشاره و تأکید بصیرتی کرده است.

عاشوری با اشاره به این مطلب که آیه ۱۲۸ سوره مبارکه توبه در واقع درس خيرخواهى، دلسوزى، مهربانى، بى‌توقعى و خدمت بی‌منت و تواضع را به جامعه موحدین می‌آموزد، تصریح کرد: رهبران اسلامى و کارگزاران تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز بايد در سختى‌ها و گرفتارى‌ها با مردم همدل و همراه و مانند حضرت محمد(ص) باید نسبت به هدایت و ارشاد مردم «حَرِيصٌ عَلَيْكُمْ» باشند. به آن جهت که اقامه سیره پیامبران و ائمه عصمت(ع) در زندگی انسان‌ها باعت رشد بینشی و تعالی فرهنگی می‌شود.

مشاور استاندار بوشهر در امور روحانیت بیان کرد: امام علی(ع) می‌فرماید که هرکس از پیروان ما هر روز این چهار حمد «الحَمدُلِلّهِ اَلّذی عَرَّفََنی نَفسَهُ وَلَم یَترُکنی عُمیانَ اَلقََلب، الحَمدُلِلّهِ اَلّذی جَعَلَنی مِن اُمَّةِمُحَمَّدٍ صَلَّی اَللهُ عَلَیهِ وَالِه، الحَمدُ لِلّهِ اَلَّذی جَعَلَ رِِزقی فی یَدِه وَلَم یَجعَلهُ فی اَیدِی النّاس، الحَمدُلِلّهِ اَلَّذی سَتَرذنوبی وَ عُیُوبی وَلَم یَفضَحنی بَینَ الخلائق» را بخواند خداوند او را چهار چیز که شامل «عمر طبیعی، مال و فرزند بسیار، با ایمان از دنیا رفتن، بی‌حساب داخل بهشت شدن» کرامت فرماید. پس به این نتیجه می‌رسیم که در هدایت‌ها و آموزه‌های دینی اولیا و انبیای الهی نعمات بیکران و درس‌های نیکویی نهفته است که موجب رشد ما انسان‌ها می‌شود البته اگر در زندگی آن‌ها را درست پیاده‌سازی و اجرا کنیم.

حجت‌الاسلام عاشوری بر ترویج و گسترش فرهنگ زیارت بارگاه منور ائمه اطهار و معصومین(ع) تأکید کرد و گفت: نشان رئوف و رحیم در تمامی ابعاد سیره و سلوک اخلاقی و رفتاری پیامبران و اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) موجود است که با اقامه این نشان‌ها در کار و زندگی می‌توانیم بهترین رتبه‌های بندگی را کسب کنیم و خودمان را در طریق و سیره معصومین(ع) رشد بدهیم.

امیرحسین مؤمنی 

انتهای پیام
مطالب مرتبط
captcha