کد خبر: 2707339
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ۰۶:۰۰
جنتی تأکید کرد:
گروه هنر: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه دوازدهمین سفر کاروان «تدبیر و امید» و بازدید از نمایشگاه آثار نگارگری هنرمندان بوشهری تأکید کرد: توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری به منظور دستیابی به اهداف رسالتی ضروری است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از بوشهر، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر سه‌شنبه 23 دی‌ماه، در حاشیه دوازدهمین سفر کاروان «تدبیر و امید» به همراهی حمیده ماحوزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از آثار هنرمندان هنرهای تجسمی در گالری سوره حوزه هنری و گالری این اداره کل بازدید کرد.

وی در ادامه از طرح‌های در دست اجرای فرهنگی استان بوشهر بازدید کرد، که بازدید از روند ساخت تالار مرکزی بوشهر یکی از برنامه‌های وی بود.

وزیر ارشاد اظهار کرد: توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری می‌تواند نقش بسیار مهم و ضروری در توسعه و پیشرفت‌های این بخش داشته باشد و باید از همه ظرفیت‌ها در دستیابی به اهداف توسعه‌ای و رسالتی استفاده کنیم.

وی افزود: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در بخش فرهنگ و هنر است و باید به خوبی مشکلات فعالان این عرصه را شناسایی کرده و در راستای رفع آنان تلاش کنیم و در اجرا و تکمیل تالار مرکزی بوشهر نیازمند دقت کارشناسانه و سرعت است و باید تلاش شود تا این تالار زمینه نیازهای هنرمندان بوشهر را فراهم سازد.

اجرای پروژه تالار مرکزی با زیربنای 14 هزار متر مربع در بوشهر

حمیده ماحوزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز در این آئین گفت: تالار مرکزی بوشهر دارای زیربنای 14 هزار متر مربع است که عملیات اجرایی آن از سال 88 شروع شده است و هم‌اکنون دارای پیشرفت 20 درصدی است.

سپس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیداری صمیمانه با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و پای صحبت آنان نشست و در پایان این دیدار علی جنتی با اشاره به توانایی و پتانسیل مجموعه کارکنان فرهنگ و ارشاد در سراسر کشور، افزود: با تلاش صورت گرفته تصمیم بر آن شد تا بخشی از اعتبارات به حوزه استان ها  وارد شود تا بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم تا یک نوع عدالت نسبی در برخورداری  از امکانات و ظرفیت های فرهنگی حاصل شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: