کد خبر: 3314018
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
با حضور قاری بین‌المللی؛

محفل انس با قرآن در مسجد سیدالشهدا(ع) بوشهر برگزار شد

گروه فعالیت‌های قرآنی: طی آئینی به مناسبت استقبال از ماه رمضان محفل انس با قرآن کریم، با حضور قاریان ممتاز و بین‌المللی در مسجد سیدالشهدا(ع) خوزستانیهای مقیم شهر بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از بوشهر، در روزهای آخر ماه شعبان المعظم طی آئینی به مناسبت استقبال از ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن کریم شب گذشته، 23 خرداد با حضور قاریان ممتاز نوجوان سید طاها حسینی و مهدی لبخنده پور و استاد دکتر حاج رضا دیانت، قاری بین المللی و حافظ کل قرآن کریم و خیل کثیر عاشقان کتاب الهی در مسجد سیدالشهدا(ع) خوزستانیهای مقیم شهر بوشهر برگزار شد.

در ابتدای این مراسم ملا شاکر غانمی، قاری خوزستانی آیاتی از سوره مبارکه «کهف» را تلاوت کرد و سپس سیدطاها حسینی، دیگر قاری نوجوان بوشهری آیات سوره «شمس» را به گوش جان حاضران رساند.

همچنین در ادامه مهدی لبخنده‌پور، قاری نوجوان ممتاز هم استانی آیاتی از سوره مبارکه «آل عمران» و سوره «تین» را تلاوت کرد و سپس سیدحسن هاشمی و ملا عبدالرضا عیدانی به مدیحه‎سرایی پرداختند.

پایان‌بخش مراسم نیز حاضرین بخشی از آیات قرآن کریم را تلاوت می کردند و ادامه آیات را استاد رضا دیانت، حافظ کل قرآن کریم قرائت می‌کرد که شور و وجد خاصی به محفل قرآنی بخشیده بود.
یادآور می‌شود، در این آئین از سوی کانون فرهنگی ـ هنری مسجد سیدالشهدا(ع) خوزستانی‌های مقیم شهر بوشهر از سیده‌زهرا موسوی در حفظ 15جزء، زهرا سلیمانی در حفظ 10جزء، سیده زهرا حسینی در حفظ 3جزء، فاطمه سلیمانی در حفظ 15جزء، زهرا سلیمانی در حفظ 3 جزء، سیدمحمدرضا موسوی در حفظ 15جزء، یونس انصاری‌کیا در حفظ 3جزء، حسن جوی در حفظ 20جزء، محمدجواد جوی در حفظ 6 جزء، رضا دیانت حافظ کل قرآن و قاری بین‌المللی، سیدطاها حسینی، مهدی لبخنده‌پور، سیدحسن هاشمی توسط حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی و حامد فکوری، نماینده خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) شعبه استان بوشهر تجلیل شدند.

جهت دیدن گزارش تصویری محفل انس با قرآن مسجد سید الشهداء(ع) بر روی «خوزستانیهای مقیم بوشهر» کلیک کنید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha