کد خبر: 4041176
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۲

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: روستای قرآنی ایران، چارک از توابع شهرستان دشتی است که در راس 7 روستای منتخب قرآنی کشور قرار گرفته است و به عنوان روستای برتر قرآنی در کشور از آن یاد می‌شود.

به گزارش ایکنا از بوشهر، آیین تقدیر از روستاهای فعال قرآنی و منتخبین این روستاها به مناسبت روز قرآنی بوشهر، پایتخت قرآنی ایران، 16 اسفندماه در بوشهر برگزار شد.

عبدالرحیم افروغ، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آیین ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر از این روستاها گفت: در سالی که گذشت هزار و 200 روستا در سراسر کشور شناسایی شدند که در نهایت با پایش های صورت گرفته، 7 روستا به عنوان روستای قرآنی معرفی شدند.

وی در ادامه افزود: روستای قرآنی ایران، چارک از توابع شهرستان دشتی است که در رأس این 7 روستا قرار گرفته است و به عنوان روستای برتر قرآنی در کشور از آن یاد می‌شود.

افروغ با اشاره به شناسایی 30 روستای قرآنی دیگر در استان بوشهر ادامه داد: در 10 شهرستان استان بوشهر هر شهرستان سه روستا، به عنوان روستای قرآنی شناسایی شدند که پس ارزیابی های انجام شده توسط تیم ارزیاب اداره فرهنگ و ارشاد، 27 روستا به این عنوان تایید شده و در حال حاضر فعالیت دارند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین تصریح کرد: این پایان راه نیست بلکه آغاز راه است و اداره ارشاد در صددگسترش این تفکر و اندیشه قرآنی در تمام نقاط همجوار خود می‌باشد.

در ادامه سید اسدالله حسینی، مسئول موسسه قرآنی روستای چارک، گفت: ما در زمینه های قرآنی فعالیت های متعددی داشته ایم و این فعالیت ها را مدیون اجداد خود و فعالیت های ایشان در این زمینه داریم اما هرگز برای کسب این عنوان تلاشی نکرده ایم.

وی با اشاره به این فعالیت‌ها، افزود: راه‌اندازی گروه تواشیح نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان، 17 تالیف کتب که شامل کتب قرآنی هم می‌شود، مربیان و مدرسین برجسته قرآنی، ترسیم یک فضای قرآنی در سطح روستا از فعالیت‌ها و اقدامات این روستا بوده که به جهت سنگینی مسئولیت عنوان روستای قرآنی ایران، همچنان در حال اقداماتی برای تقویت این روستا هستیم.

حسینی در انتها تصریح کرد: آن چه ما را به عنوان روستای برتر قرآنی کشور نزدیک کرد، تعامل همه واحدها و انعقاد تفاهم‌ نامه موسسه قرآنی با دهیاری روستای چارک بود.

در پایان این همایش طی آیینی از منتخبین روستاهای فعال قرآنی استان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: