کد خبر: 4041880
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر از برگزاری نمایشگاه آثار قرآنی هنرمندان استان خبر داد.

 رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ابراهیم کامران، رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در گفت‌وگو با ایکنا از بوشهر، از گزارشات عملکرد این گروه خبرداد و با اشاره به مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان در سال 1400 گفت: طبق تأیید و ابلاغ وزارت فرهنگ و ارشاد با توجه به پیشینه تاریخی استان بوشهر در حوزه قرآن و عترت و وجود استعدادها و ویژگی‌های خاص قرآنی استان از جمله سند راهبردی فعالیت‌های قرآنی، حافظ بین‌المللی قرآن کریم، داور بین‌المللی قرآن کریم، روز و هفته قرآنی ویژه استان که این استان داراست بوشهر به عنوان نخستین پایتخت قرانی ایران نامگذاری شد.

وی افزود: در راستای این عنوان ستاد راهبری، ستاد اجرایی و کمیته های اجرایی تشکیل وبرنامه اجرایی هم تدوین و تصویب شد. در این برنامه 80 ویژه‌برنامه قرآنی و ۳۶ برنامه ابتکاری لحاظ شده بود که در طول سال جاری بخش اعظمی از این برنامه‌ها اجرایی شد.

کامران با اشاره به برنامه‌های ابتکاری در سالی که گذشت، افزود: یکی از برنامه های بسیار مهمی که در سال بوشهر پایتخت قرآنی ایران تدوین شد، تشکیل کمیته قران و هنر با ارائه 4 فراخوان هنری شامل 2 فراخوان ملی در حوزه فیلمنامه نویسی و خوشنویسی و 2 فراخوان استان هم در حوزه جشنواره تئاتر کتاب بود.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: آثار بسیارخوبی در این فراخوان ها به دبیرخانه جشنواره رسید و 19 اسفندماه همایش پایانی جشنواره قران و هنر در استان برگزار می‌شود.

وی در پایان با اشاره به شناسایی و تشکیل بانک اطلاعات هنرمندان در حوزه قرآن اضافه کرد: آثار تمامی هنرمندان قرآنی استان جمع‌آوری و در قالب یک نمایشگاه در معرض عموم قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: