۲ هزار دانش‌آموز بوشهری در مسابقات قرآنی شرکت کردند
کد خبر: 4049596
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱

۲ هزار دانش‌آموز بوشهری در مسابقات قرآنی شرکت کردند

مرحله استانی مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی استان بوشهر به شیوه غیرحضوری با شرکت ۲ هزار دانش‌آموز برگزار شد.

۲ هزار دانش‌آموز بوشهری در مسابقات قرآنی شرکت کردندبه گزارش ایکنا از بوشهر، حامد جمالی، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان بوشهر در حاشیه این مسابقات در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مسابقات قرآن، عترت و نماز در چهار مرحله آموزشگاه، شهرستان، منطقه، استانی و ملی برگزار می‌شود.

حامد جمالی افزود: این مسابقات در دوره ابتدایی تا مرحله شهرستان/منطقه، در دوره تحصیلی متوسطه اول تا مرحله استانی و در دوره تحصیلی متوسطه دوم تا سطح ملی و بین المللی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: مسابقات بین‌المللی در رشته قرائت و حفظ قرآن کریم هر چهار یا پنج سال برگزار می‌شود که آخرین دوره این مسابقات در سال تحصیلی گذشته بوده است.

جمالی ادامه داد: ۱۶ هزار دانش‌آموز بوشهری از همه دوره‌های تحصیلی در مرحله آموزشگاهی مسابقات شرکت کرده بودند که حدود ۲ هزار نفر از آن‌ها در مرحله استانی با هم رقابت کردند.

وی با بیان اینکه مسابقات قرآن، عترت و نماز در دو بخش کلی پژوهشی و آوایی برگزار می‌شود، بیان کرد: قرائت ترتیل و تحقیق، حفظ ویژه و عمومی قرآن و تفسیر قرآن کریم در حوزه قرآن، نهج ابلاغه، صحیفه سجادیه و مداحی در حوزع عترت و، اذان، احکام و انشای نماز، رشته‌های این دوره مسابقات هستند.

جمالی با بیان اینکه نفرات اول هر رشته به مرحله کشوری راه می‌یابند، اظهار کرد: پس از داوری آثار، نتایج مرحله استانی حداکثر تا پایان ماه رمضان منتشر می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا با وجود «بازگشت مدارس و دانش‌آموزان به آموزش حضوری»، اما این مسابقات به روش غیرحضوری برگزار شده است، گفت: به دلیل به شرایط کرونایی در ماه‌های گذشته و برقراری آموزش‌های غیرحضوری، آثار دانش‌آموزان نیز به شیوه غیرحضوری جمع‌آوری شده بود به همین خاطر امکان برگزاری مسابقات حضوری فراهم نبود.

جمالی در پایان گفت: امیدواریم در سال تحصیلی آینده شرایطی فراهم شود تا بعد از ۳ سال شاهد برگزاری مسابقات به شیوه حضوری باشیم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام
captcha