کد خبر: 4052690
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۲

غفلت از یاد خدا و معاد یکی از روزنه‌های نفوذ شیطان است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه یکی از وسوسه‌های شیطان، امروز و فردا کردن است، گفت: غفلت از یاد خدا و معاد و عدم توجه به دیگر دستورات دینی و توحیدی و نوع سبک زندگی یکی از روزنه‌های نفوذ شیطان و رزمندگان مستکبر جبهه ابلیسیون است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا عاشوریحجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا عاشوری، استاد حوزه و دانشگاه، در گفت‌و‌گو با ایکنا از بوشهر در حاشیه برنامه جزءخوانی «نوای ملکوت» حسینیه عاشقان ثارالله ویژه محله جانبازان منطقه ۱ بوشهر، حضرت علی ابن ابی‌طالب(ع) را شخصیتی بی‌نظیر در طول تاریخ بشریت خواند و اظهار کرد: در تقدم نسبت به بندگی خدا و پذیرش رسالت الهی در عالم اسلام، ما نظیر امیرالمؤمنین(ع)  کسی را نداریم. این در مصادر اهل‌سنت هم ذکر شده؛ گرچه حالا بعضی‌ها آمده‌اند حق را نادیده بگیرند و کسِ دیگری را نام می‌برند. 

وی به حدیث روایی از امیرالمؤمنین علی(ع) اشاره کرد که حضرت می‌فرماید «به خودتان نگویید فردا حساب‌هایم را انجام‌ می‌دهم»، بیان کرد: یکی از وسوسه‌های شیطان، امروز و فردا کردن است، یک‌وقتی به خودتان می‌آید که شما را روی تخته تابوت حمل می‌کنند، در آن وقت بیداری فایده‌ای ندارد. پس لذا غفلت از یاد خدا و معاد و عدم توجه به دیگر دستورات دینی و توحیدی و نوع سبک زندگی یکی از منفذها و روزنه‌های نفوذ شیطان و رزمندگان مستکبر جبهه ابلیسیون است. 

استاد حوزه و دانشگاه با تأکید براینکه همگان و به خصوص نهادهای اجتماعی در حوزه اجرای برنامه‌های بنیادین فرهنگی مکلفیم که به احیای ارزش ثمره دین در زندگی مردم اهتمام بورزیم، افزود: کسب معرفت در عبودیت، حفظ ایمان و تقوای الهی، یاری رساندن به مظلوم و مقابله با ظلم بر محور استکبارستیزی و استقامت پایدار موجب رشد شخصیتی رزمندگان جامعه اسلامی و کمال آنها می‌شود. این گامیست در حرکت به سوی تمدن آفرینی اسلامی و مهدوی است. 

آخرت چشم به راه اعمال پسندیده دنیوی انسان‌ها است

مفسر مکتب فاطمیه بوشهر بیان کرد: در قرآن تمام واژه‌ها مقابل یکدیگر به تعداد و اندازه ذکر شده است، برای نمونه در قرآن کریم ۱۱۵ مرتبه خداوند تعالی از دنیا با مشتقات آن یاد کرده و خداوند ۱۱۵ مرتبه از آخرت با مشتقاتش یاد کرده است. همان خدایی که دعوت می‌کند آخرتتان را فراموش نکنید، می‌فرماید از دنیایتان هم باید خوب استفاده کنید. 

حجت‌الاسلام عاشوری در ادامه گفت: دنيا مزرعه است و پُل صراط تافته جدا بافته‌ای از دنیای ما نیست. این‌طور نیست که قيامت یک اتفاقی غیر از حقیقت دنیا رقم بخورد. پس در واقع کسی آخرت شیدایی دارد که دنیای موفقی داشته باشد. 

خبرنگار: فاطمه دهقانی حبیب‌آبادی 

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha