معلمان دبستان دخترانه «مصلحیان» در بوشهر تجلیل شدند + عکس
کد خبر: 4214522
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۴
با حضور امام جمعه بوشهر

معلمان دبستان دخترانه «مصلحیان» در بوشهر تجلیل شدند + عکس

طی آیینی که با حضور آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری، رئیس شورای فرهنگ عمومی استان و امام جمعه بوشهر همراه بود از معلمان و کارکنان آموزشی و پرورشی دبستان دخترانه مصلحیان محله شهدای گمنام این شهر تجلیل کرد.

تجلیل معلمان دبستان دخترانه مصلحیان محله شهدای گمنام شهر بوشهر

به گزارش ایکنا از بوشهر، آیین تجلیل از معلمان و کارکنان آموزشی و پرورشی دبستان دخترانه مصلحیان محله شهدای گمنام منطقه یک شهر بوشهر، امروز، ۱۹ اردیبهشت‌ماه، با اجرای گروه سرود قرآنی حضرت معصومه(س) و با حضور آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری، رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر همراه بود.

امام جمعه بوشهر در جمع آموزگاران و دانش‌آموزان مدرسه دخترانه مصلحیان با اشاره به اینکه کرامت و جهاد و دیانت بخشی از سیره عترت حضرت سیدالمرسلین(ص) است، اظهار کرد: حضرت شیخ‌الائمه(ع) بنیانگذار مکتب شیعی و مدارس و دانشگاه‌های معارفی دینی و الهی بود.

وی افزود: امام صادق(ع) در اسلام نقش احیاگر داشتند و تمامی مبانی و معارف اسلامی را احیا کردند و راه جدیدی را برای اسلام و مسلمانان موحد آغاز کرد و سیره علمی و عملی ششمین پیشوای شیعیان بهترین الگو برای اساتید و آموزگاران و طول تاریخ بشریت است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر باحیا بودن و اهل ذکر بودن را از ویژگی‌های انسان‌های اهل ایمان در نگاه قرآن و اهل‌ بیت(ع)  دانست.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری، به تبیین آثار و برکات حیا برای زندگی انسان‌ها پرداخت و افزود: یکی از عواقب بی‌حیایی سقوط در دره کفر و کفران است و شخصی که حیا ندارد دارای شخصیت ارزشمندی نیست و مردم نمی‌توانند به او اطمینان کنند به این جهت که خیری در این انسان بی‌حیا نیست.

استاد درس تفسیر مدرسه علمیه معصومیه(س) ادامه داد: کسی که حیا نداشته باشه ورع او کم می‌شود و قلب این فرد سیاه می‌شود و دیگر ظرفیت گیرندگی پیام‌های الهی را ندارد. لذا کسی که ورعش کم باشد قلبش سیاه می‌شود و آتش جهنم محصول اعمالش می‌شود.

تسبیح خدا موجب عافیت‌مندی انسان در عالم وجود می‌شود

وی تصریح کرد: کسی که حیا اخلاقی و اقتصادی ندارد مبتلا به اعمال گناه و باطل و ربا و رشوه می‌شود و به همین جهت است که گفته‌اند که اگر می‌خواهید شخصیتی را بسنجید باید به رفتار و اعمالش نگاه کنید.

این پژوهشگر حوزوی بر اهمیت عبادت دست جمعی دانش‌آموزان در محیط مدارس و آستان امامزادگان متبرکه تأکید کرد و گفت: هرکس که ذکر خدا می‌گوید در واقع محبوب خدا می‌شود و یعنی انسانی که محبوب خدا شد در واقع محبوب عالم وجود می‌شود و جایگاه قرب الهی و بهشت فردوس می‌شود.

یادآور می‌شود، آیت‌الله صفایی‌بوشهری، رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با حضور در کلاس درس مدرسه دخترانه مصلحیان محله شهدای گمنام از معلمان و کارکنان آموزشی و پرورشی خانم‌ها الهه بژپور، سمیه رئیسی دهکردی، لاله آریا، مهین‌دخت هاشم‌پور، سمیه پیشان، خدیجه صادق، سیده‌ادیبه شهریاری، نرگس بیداری، نرگس کرمی، فاطمه امیری، نرجس حیدری، فریده حاجی‌زاده، فرحناز فکوری، مریم عباسی، حمیده پورمومن، بتول درخشان و فاطمه تافته با اهدا لوح تقدیر و جوایز نفیس به‌عنوان آموزشگاه نمونه استانی تجلیل کرد.

سیده‌فردوس رضوی 

انتهای پیام
مطالب مرتبط
captcha