کد خبر: 3927272
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
همزمان با سراسر کشور؛
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: به دلیل انتشار ویروس کرونا، امسال مراسم قرائت خانوادگی زیارت اربعین در این استان برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا از بوشهر، به نقل از روابط‌ عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، حجت‌الاسلام یوسف جمالی، رئیس شورای‌ هماهنگی تبلیغات‌ اسلامی استان، عصر یکشنبه، 13 مهرماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هویت شیعی جان و قالبی تازه از اربعین می‌گیرد، گفت: یکی از برجسته‌ترین عوامل تقویت هویت شیعی خواندن زیارت اربعین، زیارت امام حسین‌(ع) در روز اربعین و پاسداشت چنین روزی میان شیعیان اهل بیت‌(ع) است.

وی افزود: با توجه به شیوع کرونا و تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، قرائت خانوادگی زیارت اربعین در منازل، همزمان با روز اربعین حسینی‌(ع) رأس ساعت ۹ صبح پنجشنبه، ۱۷ مهرماه در امامزاده محمدباقر‌(ع) بوشهر برگزار می‌شود.

رئیس شورای‌ هماهنگی تبلیغات‌ اسلامی بوشهر تصریح کرد: این زیارت پرفیض به‌صورت همزمان در سراسر کشور، از طریق رسانه‌های استانی و ملی، مأذنه‌های مساجد و اماکن متبرکه پخش خواهد شد. زیارت اربعین یکی مهم‌ترین سفارش‌های اهل بیت(ع) است که هر ساله توسط مردم با شور و حرارت بسیار در اربعین انجام می‌شود.

وی گفت: گردهمایی اربعین در تاریخ بشر و بر روی کره زمین بی‌سابقه است، این حرکت اجتماعی خاص و منحصربه‌فرد با هدفی معنوی و الهی که نظیر آن را در هیچ نقطه‌ای از دنیا نمی‌توان پیدا کرد هر ساله برگزار می‌شد که امسال به دلیل شرایط خاص شیوع کرونا امکان برگزاری آن نیست.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: