کد خبر: 4045827
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۳

ترتیل‌خوانی نوای ملکوت در ماه رمضان برگزار خواهد شد

سخنگوی ستاد ترتیل‌خوانی نوای ملکوت در استان بوشهر اظهار کرد: امسال به لطف خدا و بهبود شرایط کرونا در استان، با هماهنگی‌های انجام شده شاهد برگزاری برنامه ترتیل‌خوانی نوای ملکوت با حضور مردم، همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ماه مبارک رمضان خواهیم بود.

به گزارش ایکنا از بوشهر، سید حسین موسوی سخنگوی ستاد ترتیل خوانی نوای ملکوت در استان بوشهر، صبح امروز درجمع خبرنگاران با اشاره به یازدهمین سال برگزاری برنامه ترتیل‌خوانی نوای ملکوت در استان بوشهر اظهار داشت: به لطف خدا و با تلاش و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط اعضای ستاد ترتیل‌خوانی نوای ملکوت، این برنامه برای یازدهمین سال متوالی در ماه مبارک رمضان در بوشهر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه طی 10 سال اخیر همواره استان بوشهر در ارزیابی‌های صورت گرفته به لحاظ کیفی در رتبه‌های بالا در بین استان‌های کشور قرار گرفته است افزود: با توجه به حمایت‌ نماینده محترم ولی فقیه در استان بوشهر و نیز سپاه امام صادق (ع) از برگزاری این برنامه و نیز همکاری‌های شایسته صدا و سیمای مرکز بوشهر در پوشش زنده این برنامه طی 10 سال اخیر و همچنین دیگر دستگاه‌‌های فرهنگی و علاوه بر این وجود قاریان ممتاز استان باعث شده تا در ارزیابی‌های کشوری، بوشهر همواره در بین استان‌های برتر قرار گیرد.

موسوی ادامه داد: متاسفانه طی دو سال اخیر با توجه به شرایط سخت کرونایی در استان و کشور امکان حضور مردم روزه‌دار میسر نبود و شکل برگزاری برنامه دچار تغییراتی شد؛ اما امسال به لطف خدا و نیز همکاری مردم در امر واکسیناسیون و نیز بهبود شرایط کرونا در استان، با هماهنگی های انجام شده شاهد برگزاری برنامه ترتیل‌خوانی نوای ملکوت با حضور مردم، همراه با محدودیت‌های تعیین شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ماه مبارک رمضان خواهیم بود.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی به عمل آمده از سوی ستاد ترتیل‌خوانی نوای ملکوت استان مقرر شده این برنامه در طول ماه مبارک رمضان از ساعت 12:30 با تفسیر قرآن شروه شده و  با توجه به نزدیکی اذان ظهر، با نماز جماعت ادامه خواهد داشت و همچنین جزءخوانی قرآن کریم از ساعت 13:30در حسینیه ثارالله بوشهر آغاز و از صدا و سیمای مرکز بوشهر نیز به صورت زنده پخش خواهد شد. 

سخنگوی ستاد ترتیل‌خوانی نوای ملکوت استان بوشهر در ادامه بیان داشت: این استان در طول سال‌های گذشته قاریان ممتاز را در سطح بین المللی و ملی معرفی کرده است. همچنین به سبب عجین بودن جوانان و نوجوانان این استان با قرآن کریم، همواره شاهد حضور چشمگیر جوانان و نوجوانان در برنامه‌های قرآنی بوده‌ایم.

وی در پایان با اشاره به مسابقه پیامکی نوای ملکوت اظهار کرد: پرسشنامه مسابقه پیامکی تفسیر قرآن کریم به همت ستاد ترتیل‌خوانی استان بوشهر همه روزه قبل از شروع برنامه به مردم داده می‌شود و کسانی که پاسخ صحیح را تشخیص دهند، به قید قرعه به تعدادی از آنان هدیه‌ای تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :