کد خبر: 4046790
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۲
آیت‌الله صفایی‌بوشهری بیان کرد:

سپاه پاسداران مدافع اسلام‌خواهی و انقلابی‌گری است + عکس

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: سپاه، پاسدار انقلاب اسلامی به معنای عام در همه زمینه‌ها است و به همین جهت نیز به‌عنوان مجموعه‌ای سراسر ایمان، تقوا، اخلاق، دانش، مجاهدت، در صحنه و ولایت‌مدار است که در کنار بسیاری از سجایای دیگر توانسته سپاهی ویژه و یک منظومه کامل نظامی باشد.

به گزارش خبرنگار ایکنا از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر،  با سردار علی رزمجور، فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر و جمعی از مسئولان و فرماندهان نواحی این یگان نظامی عصر روز گذشته، پانزدهم فروردین‌ماه، در محل مصلای نمازجمعه شهر بوشهر دیدار کرد. 

آیت‌الله صفایی‌بوشهری گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از مؤلفه‌های اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است به همین خاطر دشمنان انقلاب اسلامی، سپاه را سد محکمی در مقابل امیال جنایت‌کارانه و استکباری خود می‌دانند و در مقابل، مردم ایران و نظام اسلامی، سپاه را یک کوه استوار در مقابل تهاجم همه جانبه دشمنان می‌پندارند.

وی ادامه داد: سپاه، پاسدار انقلاب اسلامی به معنای عام و کامل خود در همه زمینه‌ها است و به همین جهت نیز در تمامی عرصه‌های دفاعی چه هوایی و چه زمینی و دریایی، تولید صنایع دفاعی و نظامی، عمرانی، علمی و فرهنگی و در سایر عرصه‌هایی که نظام اسلامی به آن نیاز دارد در صحنه حاضر بوده و پیشرو و پیشگام است. 

امام جمعه بوشهر در ادامه افزود: نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لرزه بر اندام دشمنان این انقلاب می‌اندازد به طوری که همگان می‌بینند بعد از این که سردار سلیمانی را ناجوانمردانه ترور می‌کند عین الاسد آن‌ها زیر رگبار‌های موشکی قرار می‌گیرد و اگر در عراق لانه‌های جاسوسی درست می‌کنند توسط موشک‌های نقطه‌زن سپاه پاسداران نابود می‌شود. همچنین نیز سپاه پاسداران، مجموعه‌ای سراسر ایمان، تقوا، اخلاق، دانش، مجاهدت، در صحنه و ولایت‌مدار است که در کنار بسیاری از سجایای دیگر توانسته است سپاهی ویژه و یک منظومه کامل نظامی باشد که در فضای ملی و بین‌المللی برای ایران اسلامی قدرت و افتخار آفریده است. 

وی با تصریح بر اینکه مخالفت با سپاه و تضعیف آن حرام بوده و یک اشتباه استراتژیک است و باعث ایجاد بحران و تزلزل در نظام اسلامی می‌شود و در مقابل نیز تقویت و حمایت از آن، واجب است، بیان کرد: خوشبختانه سپاه استان بوشهر آن چنان اطمینان خاطر فوق العاده‌ای هم برای مردم در استان و هم برای نظام اسلامی ایجاد کرده است که نزد بزرگان سپاه و یا شخصیت‌های بزرگ کشوری، سپاهی ویژه و خاص محسوب می‌شود، و نیز نوع عملکرد سپاه استان بوشهر در جامعه سبب شده است تا ضریب محبوبیت آن در بین مردم افزایش یافته و به عنوان یک سپاه محبوب در جامعه شناخته شود. 

افزایش مسافرت‌ها به بوشهر در سایه توسعه خدمات اجتماعی و فرهنگی 

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر بیان کرد: نیرو‌های مسلح استان بوشهر و به‌ویژه سپاه آنچنان امنیتی هم در ۹۳۶ کیلومتر مرز زمینی استان خوزستان و هم ۷۰۷ کیلومتر کرانه استان برای مردم برقرار کرده‌اند که بیش از ۷ میلیون مسافر در نوروز امسال به استان مسافرت کردند و استان توانست در این زمینه، رتبه دوم را در کشور به خود اختصاص دهد.

وی ادامه داد: همچنین استان بوشهر در عرصه‌های تعلیم و تربیت و طرح صالحین جزو ۳ استان برتر کشور است، به همین مناسبت نیز از این استان تقدیر و تجلیل به عمل آمده است و استان بوشهر در مواردی به‌عنوان استان‌های ممتاز کشور به حساب می‌آید که بخش بزرگی از این ممتاز بودن، مدیون سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی است. 

وی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مایه اطمینان و اعتماد بیان کرد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مایه اطمینان و اعتماد جامعه و نظام اسلامی است و به همین جهت است که هر وقت قرار هست کار بزرگی حتی در عرصه‌های عمرانی در کشور انجام شود به سپاه پاسداران اتکا می‌شود و امروز بزرگ‌ترین پروژه‌های عمرانی کشور و کار‌های بزرگ فرهنگی، اقتصادی و معیشتی برای اجرا به سپاه واگذار می‌شود. 

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با اعلان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چنان شرایطی را در این ۴۳ سال رقم زده است که گویا این مجموعه در تمامی عرصه‌های نظامی و فرانظامی صد‌ها سال تجربه دارد و این موضوع خیلی ارزشمند است، اضافه کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تا الان یک گام اعوجاج از راه ولایت‌مداری و خدمت به نظام اسلامی برنداشته است که این موضوع، نشان از بزرگی این مجموعه شریف دارد. 

آیت‌الله صفایی‌بوشهری در پایان با تشکر و قدردانی صمیمانه از اقدامات سپاه استان بوشهر در نوروز گفت: همه نهاد‌های استان به‌ویژه سپاه امام صادق(ع) و سایر نواحی بسیج شهرستان‌ها در مدیریت بهداشتی، فرهنگی، امنیتی و اجتماعی و ارائه خدمات به ۷ میلیون مسافر اقدامات مناسبی ارائه دادند و حماسه آفریدند. 

خبرنگار: آتنا جعفری 

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :