کد خبر: 4049040
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۶
آیت‌الله صفایی‌ بوشهری:

گام نخست جهاد تبیین بر عهده علمداران فرهنگ دینی است

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر گفت: ائمه جماعات مساجد به عنوان علمداران برنامه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری حوزه فرهنگ دینی و معارف قرآنی نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری در بصیرت‌افزایی و جهاد تبیین و تشریح برنامه‌های دشمنان دارند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهربه گزارش ایکنا از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری، رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، روز گذشته، ۲۳ فروردین‌ماه، در گردهمایی ائمه جماعات مساجد شهر بوشهر که در مصلای نماز جمعه مرکز استان برگزار شد، اظهار کرد: ائمه جماعات مساجد به عنوان علمداران برنامه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری حوزه فرهنگ دینی و معارف قرآنی نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری در بصیرت‌افزایی و جهاد تبیین و تشریح برنامه‌های دشمنان دارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر از برنامه‌های ائمه جماعات مساجد به هدایت مردم و تحلیل‌های صحیح در راستای مقابله با اهداف دشمنان اشاره کرد و ادامه داد: تحقق این مهم سبب می‌شود اهداف دشمن بر روی مردم اثرگذار نباشد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به نقش مهم مساجد در زندگی مردم از صدر اسلام تاکنون، افزود: مساجد در امور دینی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی فعالیت دارند و امام جماعت مساجد در محور همه فعالیت‌ها قرار دارد.

تهاجم به دیانت جامعه ایمانی از حربه‌های نظام سلطه است

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های مهم آینده دشمنان تهاجم به دین و دیانت است، گفت: ایجاد جنگ بین شیعه و سنی، اختلاف بین کشورهای اسلامی و آشوب در این کشورها از اهداف دشمنان است که باید جهاد تبیین شود.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری با تأکید بر تقویت برنامه‌های پیوست‌های اجتماعی مساجد با محوریت ائمه جماعت تصریح کرد: اقامه نماز در مساجد به امامت روحانیون در سه وعده صبح، ظهر و عصر، مغرب و عشاء ضروری است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر از رونق افتادن مساجد را از برنامه‌های دشمنان دانست و بیان کرد: دشمن با برنامه‌ریزی قصد دارد مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان را از مساجد دور کند و این مراکز مهم سیاسی، اجتماعی و دینی از رونق بیاندازد ولی در استان بوشهر به سبب دین‌داری مردم اهداف دشمنان ناکام مانده است.

وی اقامه نماز جماعت در مساجد را یک ضرورت دانست و بیان کرد: اقامه نماز در مساجد باید توسط ائمه جماعت برگزار و مدیریت برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مساجد باید با محوریت ائمه جماعات انجام شود.

رفع موانع اجتماعی محلات با نقشه آمایشی مساجد

آیت الله صفایی‌بوشهری، از تدوین نقشه آمایش مساجد استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: نقشه آمایش مساجد استان تدوین شده که اجرایی شدن برنامه‌ها و طراحی‌های این نقشه می‌تواند در رفع مشکلات مؤثر باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر گفت: توزیع بسته‌های معیشتی و رسیدگی به نیازمندان و فقرا یکی از برنامه‌های پیوست اجتماعی مساجد است. 

خبرنگار: حامد فکوری 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :