کد خبر: 4044240
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۳

نفرات برتر در بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآنی مرحله استانی از سوی دارالقرآن بسیج سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر برگزار شد و رتبه‌های برتر هر رشته قرآنی برای راهیابی به مسابقات مرحله کشوری مشخص و معرفی شدند.

سید‌حبیب‌الله حسینی، مسئول دارالقرآن بسیج سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر، در گفت‌و‌گو با ایکنا از بوشهر، با بیان اینکه بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآنی بسیج استان بوشهر، ۲۴ اسفندماه از طریق برنامه کاربردی قرار ویژه شرکت‌کنندگان خانم و ۲۵ اسفندماه از طریق ویدئو کنفرانس ویژه شرکت‌کنندگان آقا برگزار شد، اظهار کرد: نزدیک به ۲۷۰ نفر شرکت‌کننده فعال قرآنی در بیست و هشتمین مرحله استانی این دوره از مسابقات با نظارت معاونت تعلیم و تربیت سپاه نواحی شهرستان‌های بوشهر به رقابت پرداختند.

وی با بیان اینکه معصومه نوباغی از شهر کنگان و فاطمه محمدی از شهر کنگان به ترتیب حائز مقام اول و دوم رشته قرائت ترتیل شدند و حدیث پیراسته از شهر بوشهر و سکینه شهابی از شهر دلوار مشترکا به‌ مقام سوم این رشته قرآنی دست یافتند، افزود: زهرا گلستان از شهر بوشهر، سکینه حسینی از شهر برازجان و زهرا کارگر از شهر دیر موفق به کسب رتبه اول تا سوم در رشته حفظ سه جزء شدند و همچنین نیز زینب خلیفاوی از شهر عسلویه، هانیه رنجبر از شهر بوشهر و زینب حسینی از شهر برازجان به ترتیب مقام اول تا سوم رشته حفظ ۵ جزء را کسب کردند.

حسینی با اشاره به اینکه رتبه اول تا سوم رشته قرآنی حفظ یک جزء به سیده‌صفیه هاشمی از شهر برازجان، نرجس‌سادات هاشمی از شهر دلوار و رباب حسینی از شهر برازجان رسید، گفت: سیده زینب هاشمی از شهر دلوار، سیده‌فاطمه هاشمی از شهر دلوار و فاطمه پور‌یوسف از شهر بوشهر به رتبه‌های اول تا سوم رشته حفظ ۱۵ جزء دست یافتند و نیز در رشته حفظ کل قرآن کریم به ترتیب زینب حسین‌آبادی از شهر برازجان، فاطمه قائدی از شهر بوشهر و فاطمه احمدنیا از شهر دلوار حائز مقام اول تا سوم شدند. همچنین فاطمه هدایتی‌پور از شهر برازجان و فاطمه اسماعیلی از شهر بوشهر در رشته حفظ‌موضوعی حائز رتبه دوم و سوم در این رشته قرآنی بخش مسابقات بانوان بسیجی شدند.

نفرات برتر بیست و هشتمین مسابقات قرآنی مشخص شدند + اسامی

وی با بیان اینکه سیدطاها حسینی از روستای چارک، ابوالفضل امینه‌برازجانی از شهر برازجان و بهزاد تیموری از شهر خورموج به ترتیب رتبه اول تا سوم رشته قرائت تحقیق بزرگسال بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآنی بسیج استان بوشهر را به دست آوردند، افزود: حسین غلامی‌نژاد از شهر دلوار، محمدامین رضایی از شهر کنگان و امیرحسین حیدری از شهر خورموج در رشته قرائت تقلیدی زیر ۱۵ سال حائز مقام تا سوم شدند و همچنین محمد مهدی انگالیان از شهر بوشهر، صادق غریبی‌خورموجی از شهر خورموج و مجتبی دشتستانی از شهر گناوه به‌عنوان نفرات اول تا سوم رشته قرائت ترتیل انتخاب شدند.

مسئول دارالقرآن بسیج سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر اعلان کرد: امیرعلی کاویانی از شهر بوشهر، سیدعابد موسوی از شهر دیر و عبدالحمید سخاوت‌زاده از شهر دیر موفق به کسب رتبه اول تا سوم در رشته حفظ سه جزء شدند و امیرعلی جمالی از شهر بوشهر، موحد خدایاری از شهر بوشهر و علیرضا خواجه از شهر دیر به مقام اول تا سوم در رشته حفظ ۵ جزء قرآن کریم دست یافتند.

وی با اشاره به اینکه اشکان خواجه از شهر گناوه و سید‌محمدرضا حسینی از شهر گناوه حائز رتبه‌های دوم و سوم در حفظ ۱۰ جزء قرآن کریم شدند، گفت: محمدمهدی غنی از شهر بوشهر و امیرحسین جعفری از شهر گناوه در رشته حفظ 15 جزء قرآن موفق به کسب مقام اول و دوم در این رشته شدند. همچنین رتبه‌های اول و دوم در رشته حفظ کل قرآن کریم به ترتیب به سیدعباس حسینی از شهر برازجان و میلاد میگلی از شهر بوشهر رسید.

حسینی در پایان توضیح داد: برگزیدگان در بخش مرحله استانی مسابقات قرآن بانوان بسیجی در رشته‌های حفظ ۱۵ جزء، حفظ کل قرآن کریم، قرائت ترتیل و مسابقه گروهی خانواده به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند و نیز در بخش آقایان نفرات برگزیده در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت تقلیدی ویژه زیر ۱۵ سال و همچنین رشته قرائت ترتیل، حفظ ۱۵ جزء و حفظ کل قرآن کریم به مرحله کشوری اعزام خواهند شد.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: