کد خبر: 4043520
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹

جلسه شورای فرهنگ عمومی تنگستان برگزار شد + عکس

آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان تنگستان با هدف توسعه فعالیت‌های قرآن و عترت و ترویج فراز‌های کتاب نهج‌البلاغه ویژه ماه مبارک رمضان با همکاری مؤسسات قرآنی و نهاد‌های فرهنگی امروز، ۲۵ اسفندماه در محل دفتر امام جمعه شهر اَهرم برگزار شد.

جلسه شورای فرهنگ عمومی تنگستانبه گزارش ایکنا از بوشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب پهلو‌زاده، رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان تنگستان و امام جمعه اهرم، امروز 25 اسفندماه در آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان تنگستان در سال ۱۴۰۰ با تأکید بر استمرار باشکوه مجالس جزءخوانی رمضانی جوانان و نوجوانان تنگستانی در بقاع متبرکه و مساجد، اظهار کرد: فعالیت‌های قرآنی و مذهبی که در سال‌های اخیر در این شهرستان برگزار شده است.

وی ادامه داد: طرح جزءخوانی جوانان و نوجوانان به‌همراه جلسات تفسیر مجازی موضوع‌محور اندیشکده بین‌المللی طلوع که در مرکز افق شهدای قرآنی منا امامزاده میراحمد بن موسی الکاظم(ع) تنگستان در ماه مبارک رمضان برگزار و در شبکه‌های صدا و سیما و بر بستر سامانه‌های برخط مراکز ترویجی دانش‌بنیان و فرهنگی کشور پخش شد امسال نیز در ماه بهار قرآن به طور جدی پیگیری و اجرا می‌شود.

پهلو‌زاده با اشاره به اینکه مجالس جزءخوانی نوجوانان و جوانان در سطح شهرستان تنگستان که با همکاری مؤسسات قرآنی برگزار شد، گفت: جلسات آموزش قرآن باعث ترغیب جوانان و نوجوانان بسیاری برای حضور در این مراسم شد همچنین علاوه بر آن باعث شناخت ظرفیت‌ها، استعدادها و پتانسیل‌های موجود این شهرستان در سطح ملی شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان تنگستان که فرماندار نیز در این نشست حضور داشت، خواستار درخواست حمایت‌های مادی و معنوی از توسعه فعالیت‌های فرهنگی قرآنی و مذهبی خصوصاً طرح جزءخوانی جوانان در بقاع متبرکه به‌ویژه در آستان مقدس امامزاده میراحمد بن موسی الکاظم(ع) شد، که مورد موافقت فرماندار شهرستان تنگستان قرار گرفت.

حمایت از توسعه فعالیت‌های قرآنی و مذهبی؛ برنامه دولت سیزدهم

احمد لطفی، فرماندار شهرستان تنگستان در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان تنگستان که با حضور سردار حسین کارگر، دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر استان بوشهر و علیرضا یزاف، مشاور استاندار بوشهر در امور ترویج فعالیت‌های قرآنی همراه بود، گفت: دولت سیزدهم برآمده از تفکر قرآنی و مذهبی است و بر همین اساس تمام سعی و تلاش حمایتی خود را به کار خواهد گرفت که همه برنامه‌های فعالیت‌های قرآنی و مذهبی به‌صورت ویژه مدنظر قرار گیرد.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان تنگستان بیان کرد: با توجه به اینکه ماه بهار قرآن در آستانه سال جدید و نوروز ۱۴۰۱ است و پس از تعطیلات عید نوروز ماه مبارک رمضان فرا می‌رسد باید ادارات و سازمان‌های متولی امورات فرهنگی و مذهبی شهرستان تنگستان نسبت به برگزاری مراسم‌های قرآنی طبق دستورالعمل و شیوه‌نامه‌های بهداشتی اعلامی ستاد مبارزه با کرونا اقدام کنند. 

لطفی در این نشست آمادگی فرمانداری و ادارات و سازمان‌های این شهرستان را جهت برگزاری و حمایت هرچه بهتر از مراسم جزءخوانی جوانان و نوجوانان در بقاع متبرکه و به‌ویژه در مرکز افق شهدای قرآنی منا امامزاده میراحمد بن موسی الکاظم(ع) شهرستان تنگستان که مورد تأکید آیت‌الله صفایی‌بوشهری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر است را اعلام کرد. 

توسعه فرهنگ قرآنی نیاز به عزم جدی دارد 

سردار حسین کارگر، دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر استان بوشهر در آخرین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان تنگستان که در سالن کنفرانس دفتر امام جمعه اهرم برگزار شد، توسعه فرهنگ قرآنی را از اعضای شورای فرهنگی عمومی شهرستان را مطالبه کرد و افزود: به برکت انقلاب اسلامی در ۴۴ سال گذشته فعالیت‌های مطلوبی و مناسبی در حوزه قرآن و نهج البلاغه در سطح کشور و استان بوشهر در قالب ترویجی و تبیینی صورت پذیرفته است که قابل تقدیر می‌باشد و این داشته‌ها را باید حفظ و نگهداری کرد. 

دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر استان بوشهر به تبیین وظیفه مردم در قبال زندگی توحیدی مبتنی بر حدیث نبوی ثقلین و خطبه‌های ۳۱ و ۴۷ نهج‌البلاغه پرداخت و اظهار کرد: قرائت قرآن مقدمه و گام اول در ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی است که باید همزمان با قرائت قرآن نسبت به تبلیغ و ترویج دانشی و توسعه این فرهنگ انسان‌ساز درک و تدبر در قرآن داشته باشیم و نیز باید برنامه‌ریزی و همت شود تا اینکه نسل جوان و خانواده‌ها بتوانند با تدبر در قرآن خوشبختی دنیا و آخرت خود را به دست آورده و در سطح جامعه نیز آثار آن را رویت و مشاهده کرد. 

کارگر در این نشست تصریح کرد: همچنین آمادگی بنیاد بین‌المللی غدیر را جهت همکاری در توسعه فرهنگ قرآنی و ترویج نهج‌البلاغه در کنار استفاده از پیشنهادات و نظرات ادارات و سازمان‌های فرهنگی و مذهبی اعلام می‌کند.

پخش تلاوت نوجوانان تنگستانی از شبکه امید 

گفتنی است، که مجلس جزءخوانی نوجوانان مرکز افق شهدای قرآنی منا در ماه رمضان سال گذشته به همراه جلسات تفسیر مجازی اندیشکده بین‌المللی طلوع از سوی مؤسسه قرآنی طاها و مؤسسه قرآنی حضرت رقیه(س) بوشهر در صحن زیارتی آستان مقدس امامزاده میراحمد بن موسی الکاظم(ع) شهرستان تنگستان برگزار و بعد از اذان صبحگاهی از طریق شبکه بین‌المللی امید صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش زنده شد. 

یادآور می‌شود، سردار حسین کارگر، دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر استان بوشهر، احمد لطفی فرماندار تنگستان، علیرضا یزاف، مشاور استاندار بوشهر، در امور ترویج فعالیت‌های قرآنی و دیگر اعضای قبل جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان تنگستان در گلزار شهدای این شهرستان حضور یافت و با ادای احترام و قرائت فاتحه یاد و نام شهدای این شهرستان را گرامی داشتند. 

سیده‌زهرا محیسنی 

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :