کد خبر: 4086124
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۴

بازدید نماینده ویژه استاندار بوشهر از موکب‌های عتبات عالیات در عراق + عکس و فیلم

مدیرکل دفتر امور امنیتی و انتظامی استانداری بوشهر، از موکب‌های ایرانی و استان بوشهر مستقر در شهرهای کربلا و نجف‌اشرف و سامراء بازید به‌عمل آورد.

بازدید نماینده ویژه استاندار بوشهر از موکب‌های عتبات عالیات در عراقبه گزارش خبرنگار ایکنا از بوشهر مستقر در عتبات عالیات، ابراهیم عرب‌زاده، به‌عنوان نماینده ویژه استاندار بوشهر از سوی ستاد مرکزی هماهنگی اربعین حسینی، طی ماموریتی سه روزه ضمن دیدار صمیمانه و گفت‌وگو با زوار و خدام افتخاری موکب‌های ایرانی و بوشهری مستقر در مرز شلمچه، از شهرهای کربلای معلی، نجف‌اشرف و سامراء نیز بازدید به‌عمل آورد.

وی در دیدار با اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر مستقر در کربلا، اظهار کرد: تا امروز بر اساس آمار و اطلاعات سامانه سماح سازمان حج و زیارت نزدیک به ۴۵ هزار نفر از استان بوشهر برای شرکت و زیارت از اماکن مذهبی عتبات عالیات در پیاده‌روی اربعین حسینی ۱۴۰۱ اعزام شده‌اند.

مدیرکل دفتر امور امنیتی و انتظامی استانداری بوشهر با تصریح بر اینکه اسلام، وحدت مردم و ولایت فقیه رمز ماندگاری و پایداری انقلاب اسلامی ایران است، افزود: پیامبر اسلام حضرت ختمی مرتبت(ص) با وحدت و ترویج فرهنگ قرآنی موجب تغییر و تحولات زیادی در دوران حکومت اسلامی خود شدند. همچنان که امام خمینی(ره) ‌برای شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران و حاکم شدن حکومت دینی و عدالت‌خواهی و خدمت‌رسانی به مردم جامعه دست به هجرت و جهاد فی سبیل‌الله در راه خدا زد که اکنون برکات این انقلاب فراگیر شده است.

وی دین‌مداری، ولایت‌مداری و قطع وابستگی‌ها به خوارج تنها راه رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: جهان‌بینی فرهنگ اسلامی موجب پیروزی و موفقیت‌های پیاپی انقلاب اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف بین‌المللی شده است. بدان علت که انقلاب ایران مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و عاشورای حسینی و بر باوری فکورانه و قرآنی الهام گرفته است.

عرب‌زاده با بیان این مطلب که عمل به قرآن موجب پیروزی حکومت‌های دینی شده است و امروزه دشمنان و رسانه‌های نظام سلطه از رویکرد کشورهای تازه استقلال یافته به سمت دین‌داری و دین‌مداری در هراسند. لذا هراس دشمنان بدان جهت است که موج تابناک و الگوی بیداری اسلامی از انقلاب ایران به سراسر جهان عرضه شده است.

سیره آل‌الله(ع) بر محور ولایتمداری، قرآن‌محوری و اسلام‌خواهی است

نماینده ویژه استاندار بوشهر با تاکید بر اینکه سیره رفتاری و سلوک اخلاقی آل‌الله(ع) بر محور ولایتمداری، قرآن‌محوری و اسلام‌خواهی است، تصریح کرد: دشمنان چه در صدر اسلام و چه در زمان قیام امام حسین(ع) و چه بعد از قیام مختار و نیز در حال حاضر به دنبال قطع کردن ریشه اصلی این قیام الهی و اسلامی و شیعی و جهاد فی سبیل‌الله هستند و انگلیسی‌ها و فرزندان نامشروع دولت‌ آمریکا و اسرائیل در لباس وهابیت و داعش تکفیری بر این باور غلط هستند که دین اسلام ناب محمدی(ص) و مذهب شیعه را یک جنبش سیاسی قلمداد می‌کنند و این در صورتی است که اولین حلقه مذهب و حکومت شیعه در زمان پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد(ص) که حضرت امیرالمومنین علی‌(ع) در کنار ایشان بودند شکل گرفت و حتی امام کاظم(ع) نخستین مؤسس تشکیل نظام وکالت بود و نیز اوج آن در زمان امام جواد ائمه(ع)، امام هادی(ع) و امام حسن‌عسکری(ع) نظام گسترده‌ای یافته است.

یادآور می‌شود، عبدالرضا مطاف، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر، گزارشی از روند فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی و پشتیبانی و رفاهی موکب‌های درون‌مرزی و برون‌مرزی این استان که با مشارکت خودجوش مردم برپا شده بود را ارائه کرد.

 
 

خبرنگار: سیده‌زهرا محیسنی 
عکاس: حسین شریفی‌نسب

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha