کد خبر: 3996257
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد:

بوشهر؛ پرچمدار در حل مسائل فرهنگی

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به توانمندی استان بوشهر در حل مسائل حوزه‌های مختلف فرهنگی گفت: با توجه به توانمندی‌های این استان در عرصه فرهنگ، اتاق وضعیت فرهنگی در بوشهر تشکیل شود.

به گزارش ایکنا از بوشهر، صبح امروز نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری، نماینده ولی‌فقیه در استان، عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر و جمعی از مدیران استانی در سالن کوثر استانداری بوشهر برگزار شد.
 
قمی به لزوم ارایه خدمات مناسب به مردم بوشهر اشاره کرد و گفت: حق مردم استان بوشهر است که خدمات گسترده‌ای را در حوزه‌های مختلف دریافت کنند و توقع ناروایی نیست.
 
وی استان بوشهر را پرچمدار و پیشرو در حل مسائل حوزه‌های فرهنگی برشمرد و بیان کرد: بوشهر پایتخت قرآنی کشور است و شورای فرهنگی این استان به عنوان شورای نمونه کشور شناخته می‌شود.
 
 وی به اهمیت حوزه فرهنگ عمومی در نگاه محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ نیز اشاره کرد و افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم نگاه و اهتمام ویژه‌ای به حوزه فرهنگ عمومی دارند و انتظار می‌رود با این نگاه شاهد ارتقای شوراهای فرهنگ عمومی باشیم.
 
قمی از توجه صورت گرفته به قرآن، مساجد و فرهنگ عمومی در استان بوشهر تقدیر کرد و گفت: جدی‌تر گرفتن مدیریت مردمی مساجد و اهتمام بیشتر جامعه روحانیت به ساختار، قدرتمندتر از گذشته برسد.
 
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به اهمیت مسائل قرآنی بیان کرد: مسائل قرآنی باید در صدر قرار گیرد و در استان بوشهر شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه هستیم.
 
وی با اشاره به لزوم اقدامات متناسب با آمایش فرهنگی سرزمینی و توجه با لایه‌ها و ساحت‌های مختلف منطقه تشریح کرد: اقدامات لازم برای اجرای سند آمایش فرهنگی سرزمینی باید صورت گرفته و بر اساس آن چاره‌اندیشی و اقدامات لازم انجام شود. 
 
قمی همچنین به لزوم ایجاد اتاق وضعیت فرهنگی در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: به خاطر غنای فرهنگی که در دستگاه‌های فرهنگی استان بوشهر وجود دارد، اتاق وضعیت فرهنگی در استان بوشهر تشکیل و مسائل و چالش‌ها، نیازها و… دنبال شود.
انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :