کد خبر: 3996298
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر:

طرح ملی رهیافت ولایت با مشارکت ۸۰ طلبه پژوهشگر اجرا می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با اشاره به اجرای طرح ملی رهیافت ولایت گفت:طرح ملی رهیافت ولایت با مشارکت ۸۰ طلبه پژوهشگر علمی و توانمند در عرصه تبلیغی، برگزیده شده از میان ۵۲۰ طلبه طی چهار مرحله آزمون اجرا می‌شود.

به گزارش ایکنا از بوشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا طاهری، مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر ظهر امروز، 18 شهریور در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر که با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، گفت: طرح ملی رهیافت ولایت با رویکرد تدوین منظومه فکری رهبری و تلاش برای الگوسازی عملی در عرصه تبلیغ طراحی و در قالب طرح‌های پژوهشی اجرا می‌شود.

طاهری در ادامه به مشارکت طلاب در طرح رهیافت اشاره کرد و افزود: طرح ملی رهیافت ولایت با مشارکت ۸۰ طلبه پژوهشگر علمی و توانمند در عرصه تبلیغی، برگزیده شده از میان ۵۲۰ طلبه طی چهار مرحله آزمون اجرا می‌شود.

وی به برگزاری آزمایشی طرح ملی رهیافت در دو مرحله آزمایشی اشاره کرد و ادامه داد: طرح ملی رهیافت ولایت از طرح‌های دانش‌بنیان تمدنی سازمان تبلیغات اسلامی به شمار می‌رود که با روش‌های علمی طراحی و الگوی اجرایی آن تدوین شده است و طی ۲ مرحله در مقاطع کوچک‌تر اجرا و مشکلات آن برطرف شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: مقدمات حضور این طلبه‌ها با هماهنگی سایر دستگاه‌ها فراهم شده و از ابتدای مهرماه آماده انجام کارهای تبلیغی هستند.

وی افزود: با وجود ظرفیت‌های گسترده استان بوشهر اما این ظرفیت‌ها برای تشکیل تمدن اسلامی کمتر شناخته شده است و حضور طلبه‌های فاضل این فرصت را فراهم می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر افزود: حضور این طلبه‌ها فرصتی است که دانشگاه‌ها برای پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و دکترا از این طلبه‌ها به عنوان ظرفیت مهم علمی، پژوهشی و تبلیغی استفاده کنند.

وی تأکید کرد: همچنین استفاده از حضور طلبه‌های طرح رهیافت ولایت در نشست‌های هم‌اندیشی با استادان دانشگاه و شکل گیری گفت وگوهای نخبگانی ضروری است.

طاهری بیان کرد: همچنین ۴۰ مسجد انتخاب شده که این طلبه‌ها در این مساجد به عنوان یک پایگاه تبلیغی حضور و اقدام به الگوسازی می‌کنند.

وی اظهار کرد: ۸۰ درصد مساجد استان بوشهر از ظرفیت طلبه بی بهره هستند و حضور این مبلغان در شاخص‌سازی و برجسته‌سازی الگوها مفید و موثر است.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha