استكبار جهانى همواره در مقابل بیدارى ملت‌ها احساس خطر می‌کند
کد خبر: 4213698
تاریخ انتشار : ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۶
امام جمعه برازجان:

استكبار جهانى همواره در مقابل بیدارى ملت‌ها احساس خطر می‌کند

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن مصلح با اشاره تحلیلی به تحولات اخیر دانشجویان دانشگاه‌های کشورهای اروپایی و آمریکایی گفت: استكبار جهانى و دشمنان بشریت همواره در مقابل بیدارى ملت‌ها احساس خطر می‌کنند.

حجت‌الاسلام حسن مصلح

به گزارش ایکنا از بوشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن مصلح، رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دشتستان و امام جمعه برازجان، ۱۴ اردیبهشت‌ماه، در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی آدینه این شهر، در خصوص روایت حماسه وعده صادق و تبریک  روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ اظهار کرد: حماسه‌ها، روایت فتح می‌خواهند؛ در غیر این صورت چنان دستخوش تحریف می‌شوند که اصل ماجرا کاملاً تغییر ماهیت می‌دهد و یا کاملاً از حافظه‌ها محو می‌شود. این واقعیت یکی از بزرگترین درس‌های قیام عاشورا است.

امام جمعه برازجان با بیان اینکه امروز در فضای جنگ شناختی، وضعیت میدان را رسانه‌ها و روایت‌ها تعیین می‌کنند، افزود: روایت فتح در عصر جنگ ترکیبی با محوریت جنگ شناختی و ادراکی، اهمیتی مضاعف می‌یابد.

وی در مورد موضوع نگرانی‌ها در مورد تأخیر در تصویب و ابلاغ قانون عفاف و حجاب مطرح کرد:  لایحه حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب مدتهاست بین دولت، مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان رفت و بازگشت داده می‌شود و تاکنون به تصویب نهایی شورای نگهبان نرسیده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دشتستان ادامه داد: خانواده‌ها و مردم متدین در استان بوشهر و مخصوصا شهرستان دشتستان ماها‌ است که منتظر تصویب و اجرای این قانون هستند تا دستگاه‌های مرتبط با توجه به مسئولیت‌هایی که در این قانون برای آنها تعریف شده به تکالیف خود عمل کنند و این نگرانی مردم و خانواده‌ها به جا و به حق است که نشود برخی دستگاه‌ها به بهانه تاخیر در تصویب لایحه عفاف و حجاب از مسئولیت‌شان شانه خالی کنند و در این مسئله مهم ساکت و بی‌تفاوت بمانند و همه وظایف بر عهده و گردن نیروی انتظامی بماند.

خطیب جمعه برازجان با اشاره تحلیلی به تحولات اخیر دانشجویان دانشگاه‌های کشورهای اروپایی و آمریکایی گفت: استكبار جهانى و دشمنان بشریت همواره در مقابل بیدارى ملت‌ها احساس خطر كرده‌اند.

حجت‌الاسلام مصلح بیان کرد: روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر اظهار کرد: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، با تربیت امدادگران جوان و با آموزش افراد متخصص و دلسوز برای مقابله با حوادث و اتفاقات احتمالی در جامعه می‌کوشد که اعضای جامعه را در مقابل رخدادها مصونیت بخشیده و زمینه پیشگیری از وقایع احتمالی را بیش از پیش فراهم آورد.

وی گفت: در کنار حفظ سنت‌های اصیل اسلامی و آرمانی همراه با نوآوری و فناوری نوین باید کارگروه جوانان و نوجوانان قوه مجریه نسبت به شناخت نیازهای نسل نو فعال‌تر شود و طرح‌ها را جهت رشد تربیتی این نسل برنامه‌ریزی و اجرایی و عملی کند.

حامد فکوری 

انتهای پیام
مطالب مرتبط
captcha