کد خبر: 1446826
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۰
با حضور خدام رضوی؛

پرچم بارگاه امام هشتم شیعیان در بوشهر به اهتزاز درآمد

گروه فعالیت‌های قرآنی:در شامگاه میلاد ثامن الحجج هشتمین امام شیعیان حضرت رضا(ع) پرچم متبرک حرم رضوی با حضور مردم ولایتمدار و مسئولان استانی در مصلای جمعه شهر بوشهر به اهتزاز در آمد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از بوشهر، مردم بوشهر در میدان قدس این شهر در محل ورودی طاق نصرت جشن زیر سایه خورشید که در سالروز میلاد امام رضا(ع) و به منظور استقبال از کاروان خدام رضوی بر پا شده بود، با در دست داشتن شاخه گل محمدی و یاس و پاچیدن گلاب و فرستادن صلوات و چاووشی‌خوانی، خدام بارگاه امام هشتم و پرچم متبرک حرم شمس‌الشموس را تا محل برگزاری جشن، مصلای جمعه شهر بوشهر همراهی کردند.بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا در این مصلی، قرآن کریم توسط سیدمحمد حسین حسینی قرائت شد. در ابتدای این جشن ملی و آئینی همه مردم ولایتمدار استان بوشهر با احترام اقتدا کرده و دست و دل خود را از راه دور به محجرهای ضریح حضرت رضا(ع) دخیل بسته بودند، تا اینکه حاجت‌شان روا بشود و در هر گوشه‌ای هر کس به زیر لب ذکری را زمزمه می‌کرد و دیدگان‌شان بارانی و دل‌های‌شان آسمانی شد بود. سپس صلوات خاصه توسط خدام این بارگاه قرائت شد و پرچم متبرک حرم ثامن‌الحجج(ع) به اهتزاز در آمد.چاووشی‌خوانی، مشاعره خانوادگی اشعار رضوی، اجرای سرود دانش‌آموزی «امام غریب» ویژه مسابقه کتبی خورشید خراسان و مولودی‌خوانی علی بیات ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از دیگر برنامه‌های هفتمین جشن‌های مردمی و بین‌المللی در مصلای نمازجمعه مرکز استان بود که به همت دفتر نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان و امام‌‌‌‌‌جمعه بوشهر و با مشارکت مؤسسه خدمات مشاوره‌ای جوانان و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی، کانون فرهنگی و هنری افق سبز به عنوان مجری استانی جشن زیر سایه خورشید و با همکاری شبکه یک سیما، استانداری بوشهر، هیئت مذهبی منتظران حضرت مهدی(عج) بوشهر، منطقه دوم نداجا، اداره‌کل نوسازی مدارس استان بوشهر و ستاد نمازجمعه بوشهر برگزار شد.آیت‌الله سیدرحیم توکل، سخنران مراسم جشن زیر سایه خورشید شهر بوشهر با بیان اینکه در هر دو دنیا بر اعمال ما نظارت می‌شود و در آخرت مورد سؤال قرار خواهیم گرفت، اظهار کرد: درود خدا بر انسان‌هایی که در سه مرحله آخرت، تمامی پل‌ها «امانت و رحم، نماز، حق‌الناس» را با صبر و صداقت پشت سر می‌گذارند و سربلند و عزت‌مند وارد بهشت می‌شوند، این دست انسان‌ها جزء بهترین امانت‌داران بودند و امانت‌داری در زندگانی افراد جامعه بسیار مهم است و در آخرت در خصوص اماناتی که تحویل ما بوده، مورد سؤال قرار می‌گیریم و بازخواست خواهیم شد.سخنران جشن زیر سایه خورشید شهر بوشهر ادامه داد: آنچه ما انسان‌ها داریم، مال خود ما نیست و همه امانتی است در اختیار ما، و آنچه داریم مربوط به خداوند است. علم، قدرت، اعتبار و... ما مربوط به یاکریم است و هر چه که داریم افاضه رب مهربان و بخشنده است، وقتی که خدا مالک است، هر آنچه که در دست و اختیار ما به عنوان امانت است و ما امانتدار می‌شویم و هر فرد در جامعه جهانی هر چه که دارد، امانتی است در دست او که باید امین این داده‌ها و اموالی که خداوند در اختیار ما قرار داده باشیم.

قلب انسان مؤمن حریم عرش الهی استوی با اشاره به اینکه در حریم ما اغیار نباید بیایند، افزود: اگر در حریم جان‌مان اغیار را جا دادیم، پس صاحب خانه جا ندارد. قلب  مؤمن حریم عرش الهی است و اگر قلب کسی، جایگاه عرش الهی شد، به این معنا است که اجابت می‌کنند و هر چه بگوید، برایش عمل می‌کنند. این روحیات را رزمندگان دفاع مقدس در هر لحظه و عملیات داشتند، نماز و قرآن می‌خواندند، دعا می‌کردند. محافل مناجات این مجاهدان راه حق و مدافعان میهن اسلامی با حال و هوای خاصی برگزار می‌شد. با خدا راز نیاز می‌کردند و این خط اتصال با خالق توانا موجب خلق حماسه‌های ماندگار و پیروزی بر لشکر کفر شد.این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: اگر درب دل انسان‌ها بسته شود، راهی برای ورود خوبی نسیت و مجمع جهالت و گناه می‌شود و دیگر آیات و روایات بر این دل بسته شده، اثری نخواهد داشت. ما باید به این امانتی که در اختیار داریم بهترین مسیر سعادت و رستگاری را برای رسیدن به خداوند انتخاب کنیم و بهره بجوئیم.قرآن بیانگر دین و امانتداری استوی در پایان اضافه کرد: در آیات قرآن کریم آمده است که ما امانات را به آسمان، کوه و زمین نازل کردیم. مردم جامعه باید توجه داشته باشند که نماز، حجاب، زکات و روزه به عنوان امانت نزد ما هستند و دین خدا و قرآن کریم نیز امانت است زیرا که قرآن بیانگر دین و امانتداری است و اهل بیت(ع) و مراجع و رهبری و حتی شهدا امانت هستند که برای این نظام و قرآن جان خودشان را دادند و در آخرت در اولین پل، از این امانت‌های داده شده، از همه ما سئوال می‌کنند و در این دنیا هر چه مسئولیت ما بیشتر باشد، در آخرت خداوند از ما بیشتر در خصوص این امانات سئوال خواهد کرد.یادآور می‌شود، در پایان آئین جشن زیر سایه خورشید شهر بوشهر که با حضور آیت‌الله صفایی بوشهری، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان و امام‌‌‌‌‌جمعه بوشهر و هفت نفر از خدام حرم امام هشتم شیعیان حضرت رضا(ع) در مصلای جمعه این شهر برگزار شد، مدال ویژه آستان قدس رضوی به آیت‌الله سیدرحیم توکل، سخنران مراسم، مصطفی سالاری، استاندار بوشهر، حامد فکوری، خبرنگار ایکنا و حسین شریفی نسب، عکاس ایکنا اعطا شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha