کد خبر: 4007381
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر:

ارائه کارت واکسیناسیون دیجیتال در دانشگاه‌ها ضروری است

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر از برگزاری حضوری کلاس‌های دانشجویان مقطع دکتری از ۱۵ آبان‌ماه خبر داد و گفت: ارائه خدمات حضوری در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، از تاریخ اول آذرماه صرفاً با ارائه کارت واکسیناسیون دیجیتال مبنی بر تزریق دو نوبت واکسن کووید ۱۹ خواهد بود.

به گزارش ایکنا از بوشهر، عبدالمجید مصلح، رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر صبح امروز یکم آبان در گفت‌وگو با اصحاب رسانه گفت: با عنایت به مصوبه ستاد مبارزه با کرونای کشور مبنی بر لزوم از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و پیرو نامه معاون آموزشی وزارت علوم مبنی بر واکسیناسیون جامعه دانشگاهی و نامه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص ضرورت آغاز و تداوم آموزش‌های حضوری در دانشگاه‌ها، پس از بحث و بررسی تصمیماتی اتخاذ شد.

وی در ادامه بیان کرد: انجام واکسیناسیون اعضای هیئت علمی و غیر هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی به‌عنوان وظیفه سازمانی و تکلیف اجتماعی ضروری بوده و همکاران ملزم هستند از طریق سامانه سلامت نسبت به اخذ کارت واکسیناسیون دیجیتال خود اقدام و به شیوه‌ای که به‌وسیله معاونت اداری و مالی این دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تعیین می‌گردد، نسبت به ارائه آن اقدام کنند.

مصلح همچنین خاطر نشان کرد: ارائه هرگونه خدمات حضوری در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، از تاریخ اول آذرماه صرفاً با ارائه کارت واکسیناسیون دیجیتال مبنی بر تزریق دو نوبت واکسن کووید ۱۹ خواهد بود.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر اضافه کرد: کلاس‌های دانشجویان مقطع دکتری در تمامی رشته‌ها از 15 آبان ماه، با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، به صورت حضوری برگزار می‌شود و از این تاریخ به بعد، به این دسته از دانشجویان، در صورت دارا بودن شرایط، خوابگاه تعلق می‌گیرد.

وی همچنین به ارائه توضیحاتی درباره چگونگی برگزاری کلاس‌های دانشجویان مقطع دکتری پرداخت و اضافه کرد: اعضای هیئت علمی مجاز هستند تا حداکثر ۵۰ درصد از جلسات هر یک از دروس مقطع دکتری را به‌صورت مجازی برگزار کنند.

مصلح به شرایط حضور دانشجویان کارشناسی ارشد نیز اشاره و بیان کرد: دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که برای انجام پایان‌نامه خود نیاز به حضور در آزمایشگاه‌ها دارند، پس از تأیید ضرورت حضور آنها توسط استاد راهنما و مدیر گروه، می‌توانند با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در آزمایشگاه‌ها حضور یافته و در خوابگاه‌ها مستقر شوند. شرط حضور در آزمایشگاه‌ها و خوابگاه‌ها داشتن کارت واکسیناسیون دیجیتال است.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر  در ادامه افزود: با توجه به شرایط روز کرونایی و امکانات موجود در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در خصوص برگزاری حضوری دروس نظری مقطع کارشناسی ارشد، متعاقباً تصمیم گیری و اطلاع‌رسانی خواهد شد و جلسات دفاع از پایان نامه به‌صورت آنلاین و یا حضوری با حداقل نفرات و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

با توجه به شرایط فعلی کرونایی و نیز امکانات خوابگاهی، امکان برگزاری کلاس‌های مقطع کارشناسی سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، به‌صورت حضوری فراهم نیست و در صورت بهبود شرایط در این خصوص تصمیم گیری و اطلاع رسانی خواهد شد و در صورت استمرار شرایط آبی و زرد کرونایی استان، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تلاش می‌کنند تا حتی‌الامکان امتحانات پایان نیم‌سال تحصیلی جاری در همه مقاطع تحصیلی را به‌صورت حضوری برگزار کنند. تصمیمات در این خصوص در موعد مناسب اتخاذ شده و اطلاع‌رسانی گسترده صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha