کد خبر: 4007710
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳

شناسایی نخبگان قرآنی با گسترش محافل معنوی

مدیر مؤسسه قرآنی ثقلین روستای چارک گفت: محافل انس با قرآن نقش بسیاری در راستای ترویج فرهنگ علوم قرآنی دارد. گسترش این مهم می‌تواند باعث شناسایی استعدادها و نخبگان این حوزه و معرفی به جامعه قرآنی شود.

به گزارش ایکنا از بوشهر، سید محمدامین ابطحی، مدیر مؤسسه قرآنی ثقلین روستای چارک و رئیس شورای روستای چارک در این محفل گفت: قرآن بزرگترین و ارزشمندترین سرمایه مسلمانان است که تمسک به آن انسان را از گمراهی نجات و به رستگاری می‌رساند.
 
مدیر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت ثقلین روستای چارک اظهار کرد: مسلمانان همواره در تاریخ پیوند عمیقی با قرآن در مناسبت‌های مختلف داشته‌اند که محافل انس با قرآن یکی از برنامه‌ها در این راستا است. محافل انس با قرآن نقش بسیاری در راستای ترویج فرهنگ علوم قرآنی دارد. گسترش این مهم می‌تواند باعث شناسایی استعدادها و نخبگان این حوزه و معرفی به جامعه قرآنی شود.
 
وی استقبال خوب و گسترده کودکان، نوجوانان و جوانان را از محافل انس با قرآن در روستا قابل تقدیر بیان کرد و گفت: روستای چارک به واسطه سابقه دیرینه در حوزه قرآن، با برگزاری مراسمات مختلف سعی دارد این میراث گرانبها را سینه به سینه به نسل‌های آینده انتقال دهد.
 
ابطحی در ادامه به کسب عنوان روستای قرآنی کشور اشاره کرد و افزود: این عنوان وظیفه و رسالت تک‌تک افراد روستا را سنگین‌تر می‌کند که باید با نگاه ویژه‌تری فعالیت‌های قرآنی را اجرا کرد. قرآن بخشی از زندگی سادات و غیر سادات روستا شده که این مهم در کشور نمونه است و می‌تواند به عنوان الگو مورد استفاده قرار گیرد.
 
مدیر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت ثقلین روستای چارک در پایان از همه اهالی روستا برای فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی تاثیرگذار که منجر به کسب روستای قرآنی کشور شد، تقدیر کرد.
 
تلاوت قرآن توسط سید اسدالله ابطحی، دکلمه‌خوانی از سوی سیده زهرا حسینی، اجرای گروه تواشیح توسط گروه جوانان روستا، مولودی‌خوانی به همت سید حسن حسینی، تقدیر از پاسدار بسیجی حیدر حقیقت‌منش مسئول بسیج سازندگی سپاه پاسداران خورموج، مداحی سید طاها حسینی قاری جوان روستا، اجرای مسابقه قرآنی و قرعه‌کشی بین افراد حاضر در محفل و اهدا جایزه به شش نفر از دیگر برنامه‌های محفل انس با قرآن بود.
 
 روستای چارک در نخستین دوره طرح انتخاب و معرفی روستای قرآنی موفق به کسب این عنوان از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.
انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha