کد خبر: 4057542
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۳
آیت‌الله صفایی‌بوشهری:

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اينکه می‌بایست در عرصه علم باید در فضاهای ملی و بین‌المللی نقش‌آفرین باشیم، گفت: علم و فناوری یکی از مهم‌ترین زیر‌ساخت‌های پیشرفت و توسعه همه‌جانبه یک کشور است و اگر علم با پیوست فرهنگی همراه نباشد، مانند شمشیر می‌شود. 

به گزارش ایکنا از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، ۲۶ اردیبهشت‌ماه، در جلسه اخلاق مدرسه علمیه امام خمینی(ره) شهر تهران که با حضور آیت‌الله صدیقی، طلاب و روحانیون این مدرسه برگزار شد، با اشاره به حدیثی روایی از امام هادی(ع) که می‌فرماید «شخص شکرگزار به سبب شُکر کردنش سعادت بیشتری به دست آورده است»، اظهار کرد: معیار تمامی حرکت‌های روحانیت، باید اطاعت از اوامر ولی فقیه باشد.

وی ادامه داد: ایمان و تقوا، علم و اخلاق، زهد و پارسایی، هدایت و بصیرت، مردم‌داری و خدمت، ولایتمداری و مجاهدت از ویژگی‌های بارز روحانیت کشور در طول تاریخ بوده است. 

وی با بیان اينکه می‌بایست در عرصه علم باید در فضاهای ملی و بین‌المللی نقش‌آفرین باشیم، گفت: علم و فناوری یکی از مهم‌ترین زیر‌ساخت‌های پیشرفت و توسعه همه‌جانبه یک کشور است و اگر علم با پیوست فرهنگی همراه نباشد، مانند شمشیر می‌شود. 

استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه باید زندگی خود را با فهم، ایمان و عمل به قرآن معماری قرآنی کنیم، بیان کرد: باید نگاه‌ها همگی به سمت قرآن بر اساس مکتب اهل‌بیت(ع) و اخلاص باشد و سعی و کوشش کنیم که قرآن را به صحنه زندگی خود وارد کنیم و این یک اساس و سنت نبوی است. 

گفتنی است، جلسه گفتمان «جایگاه مکتب حسینی و سبک زندگی مهدوی در حکومت‌های توحیدی و اسلامی» نیز با سخنرانی آیت‌الله صفایی‌بوشهری، استاد حوزه و دانشگاه و با حضور آیت‌الله صدیقی امام جمعه موقت تهران و متولی حوزه علمیه امام خمینی (ره) تهران در مسجد امام رضا (ع) محله ازگل این شهر برگزار شد. 

هاجر محمدی 

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: