توجه به تعلیم و تربیت موجب تحول‌آفرینی فرهنگی می‌شود
کد خبر: 4213684
تاریخ انتشار : ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۷
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر:

توجه به تعلیم و تربیت موجب تحول‌آفرینی فرهنگی می‌شود

آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری گفت: هویت‌بخشی برای نسل نوجوان و جوان و حمایت از مراکز آموزشی مانند عرصه تعلیم و تربیت معلم مهمترین سرفصل‌ها در آموزش و پرورش و تحول‌آفرینی فرهنگی و اجتماعی است.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری، امام جمعه بوشهر

به گزارش ایکنا از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، امروز، ۱۴ اردیبهشت‌ماه، در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی آدینه این شهر با تسلیت شهادت امام جعفر صادق(ع) به فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با برخی از معلمان سراسر کشور اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش به لحاظ اهمیت و تأثیرگذاری با هیچ دستگاهی قابل مقایسه نیست زیرا همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی استفاده کننده از نیروهای انسانی هستند که در آموزش و پرورش تربیت شده‌اند.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: به همین علت آموزش و پرورش وزارتخانه‌ای راهبردی است و ریشه تمامی تحولات پیشرفت‌آفرین آموزش و پرورش است و توجه به آموزش و پرورش توجه به ریشه توانمند اداری و اجرایی است.

وی اضافه کرد: همه منابع انسانی آغازش آموزش و پرورش است پس مسئولان باید توجه ویژه‌ای در همه عرصه ها به آموزش و پرورش داشته باشند.

خطیب جمعه بوشهر با بیان اینکه در استان یک‌هزار و ۷۰۰ کلاس درس تخریبی وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه این استان دارای شرایط فوق العاده به لحاظ اعتبار مالی است و مراکز صنعتی بسیاری در مناطق بوشهر وجود دارد باید پیوست‌های فرهنگی اجتماعی لحاظ شود و در عرصه تخصیص اعتبار آموزش و پرورش نگاه ویژه دیده شود تا یک روز جشن پایان وجود کلاس تخریبی در این برگزار شود.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری اظهار کرد: سال‌هاست کلاس‌های تخریبی، مدیران و معلمان آموزش وپرورش را عذاب می‌دهد مسئولان اعتبارات استانی و ملی به آموزش و پرورش اختصاص دهند تا این مشکل مرتفع شود.

وی عنوان کرد: هویت‌بخشی برای نسل نوجوان و جوان و حمایت از مراکز آموزشی چون در عرصه تعلیم و تربیت معلم مهمترین سرفصل‌ها در آموزش و پرورش و تحول‌آفرینی فرهنگی و اجتماعی است هم اکنون بسیاری از معلمان و دبیران طرح و برنامه دارند و شماری از آنها کلاس‌های فوق مدرسه برای رشد دانش‌آموزان در نظر دارند که نیاز به حمایت و یاری آنهاست پس مسئولان باید به اندازه تاثیرگذاری آموزش و پرورش در کشور به آنها کمک  کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بوشهر با گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر افزود: اعضای این سازمان جوانانی هستند که در بدترین شرایط زیستی و حوادث بدون هیچ چشم داشتی حضوری فعال داشته و یاری رسان مردم بوده‌اند.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری اضافه کرد: با وجود تلاش‌های زیاد صهیونیست‌ها و پشتیبانان آمریکایی و اروپایی آنها مسئله فلسطین همچنان مسئله اول دنیا است که اعتراض‌ها به جنایات رژیم صهیونیستی در دانشگاه‌های آمریکا و گسترش آن به دانشگاه‌های اروپا از نشانه‌های استمرار حساسیت افکار عمومی جهان به مسئله فلسطین و غزه و برملا ساختن جنایت رژیم سفاک صهیونیستی است.

وی افزود: رسانه‌های خارجی در سطح بین‌المللی هر کار هم که می‌کنند صهیونیست‌ها و پیشتیبانان آمریکایی‌ و اروپایی‌شان که مسئله‌ غزه را از دستور کار افکار عمومی دنیا خارج کنند، موفق نمی‌شوند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به موضوع عفاف و حجاب به عنوان یک فریضه اجتماعی گفت: در اسلام از حریم زن صیانت و حفاظت می‌شود این در شرایطی است که جهان استکبار به دنبال کور کردن شخصیت والای زن اما اسلام در پی اعتلای شخصیت زن است و برای زن حریم قرار داده که عفاف و حجاب است.

نویسنده کتاب «جنگ نرم» عنوان کرد: جهان استکبار به دنبال ابتذال زن است و برای رسیدن به هدف، ریشه اصلی خانواده که زن است را مورد هجمه قرار داده پس مراعات عفاف و حجاب و حمایت از آن موجب رشد اجتماعی و مقاومت در برابر هجمه دشمنان است.

وی با تقدیر از برگزار کنندگان مراسم گرامیداشت ۱۰ اردیبهشت روز ملی خلیج‌فارس گفت: امیدوارم این مراسم سال آینده در فضایی باشکوه تر برگزار شود تا بوشهر به عنوان پایتخت مقاومت خلیج‌فارس و بصیرت‌آفرینی معرفی شود.

سیده‌فردوس رضوی 

انتهای پیام
مطالب مرتبط
captcha