کد خبر: 4039949
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۳
آیت‌الله غلامعلی ‌صفایی بوشهری:

پژوهش در کشور باید بر اساس حوزه مرجعیت علمی باشد

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: در حال حاضر اکثر تحصیلات برای بحث اشتغال است که این عقب افتاده‌ترین نگاه و افق ادراکی به علم و دانش‌اندوزی  است و این همان مرگ علم است. روش تحصیل، تحقیق و پژوهش ما در کشور باید بر اساس تسلط بر حوزه دانش، تولید و مرجعیت علمی باشد.

آیت‌الله غلامعلی ‌بوشهریبه گزارش ایکنا از بوشهر، به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه، آیت‌الله غلامعلی صفایی ‌بوشهری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، در دیدار هیئت رئیسه و جمعی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، با بیان اینکه در حوزه علم و فناوری و تحصیلات ابتدایی، متوسطه و آموزش عالی باید یک افق داشته باشیم، اظهار کرد: نگاه به علم باید بر اساس تولید علم، تبدیل آن به فناوری‌ها، تولید محصول و از آن طرف مرجعیت علم باشد که ماحصل آن تبدیل علم به قدرت، ثروت و رفاه است. 

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: اگر می‌خواهیم تحصیلات مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه و آموزش عالی بر مبنای خودکفایی، تولید و مرجعیت علمی برای تولید قدرت، ثروت ورفاه باشد باید نگاه ما به علم کاملاً تغییر کند. 

کوتاه‌ترین افق ادراکی به علم و دانش‌اندوزی 

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: در حال حاضر اکثر تحصیلات برای بحث اشتغال است که این عقب افتاده‌ترین نگاه و افق ادراکی به علم و دانش‌اندوزی  است و این همان مرگ علم است. همچنین نیز تحصیل علم چیزی فراتر از این است و ما برای خودکفایی، تولید و مرجعیت علمی برای تولید قدرت، ثروت و رفاه باید به این سمت گرایش پیدا کنیم که همه در چارچوب رحمت علمی خداوند تبارک و تعالی به جامعه بشری باشیم. 

آیت‌الله صفایی‌بوشهری افزود: در دهه اخیر با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و بحث جنبش نرم افزاری، حرکت‌های نوینی در این امور در کشور صورت گرفته اما ما از تمدن علمی خودمان در زمان ابوعلی سینا و سایر دانشمندانمان خیلی عقب هستیم. 

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه داد: به همین خاطر روش تحصیل، تحقیق و پژوهش ما در کشور باید بر اساس تسلط بر حوزه دانش، تولید و مرجعیت علمی باشد. 

وی اظهار کرد: دانشگاه‌های ما به ویژه دانشگاه آزاد یک فرصت هستند که جامعه دانشی کشور به سمت و سویی هدایت شود که فردی دانشمند و عالم تربیت شده و بتواند در حوزه علم یک تحول ایجاد کند.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha